Dni Kultury za nami…

W dniach 27 i 28 kwietnia 2022 r. odbyły się w naszej szkole Dni Kultury Krajów Hiszpańsko- i Niemieckojęzycznych. Uczniowie i nauczyciele aktywnie włączyli się w różne działania prowadzone w ramach tego projektu.

Przez dwa kolejne dni uczniowie mieli okazję wziąć udział w malowaniu flag na twarzach, skorzystać z przygotowanej fotobudki i zrobić sobie nietypowe zdjęcie. Wspólnie słuchaliśmy utworów wykonawców z Hiszpanii, Kolumbii, Portoryko oraz z Austrii i Niemiec. Szkolne patio zamieniło się w strefę kolorów – żółtego, czerwonego i czarnego, za sprawą uczniów i nauczycieli przebranych w barwy narodowe Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii czy Meksyku. Na szkolnych korytarzach rozmieszczono plakaty z informacjami o krajach hiszpańsko- i niemieckojęzycznych przygotowane przez uczniów w ramach klasowych projektów. Plakaty miały rozbudzić ciekawość uczniów oraz pomóc im w przygotowaniu się do konkursu wiedzy o tych państwach. Dużym zainteresowaniem wśród uczniów cieszyły się wykonane przez młodzież koszulki promujące naukę języka hiszpańskiego i niemieckiego.

Dni Kultury były także okazją do innego spojrzenia na drugi język obcy. Podczas lekcji języka hiszpańskiego i niemieckiego młodzież uczyła się poprzez gry i zabawy. Uczniowie mieli okazję przeprowadzić samodzielnie zajęcia oraz własnoręcznie przygotować pomoce dydaktyczne.

Pragniemy bardzo serdecznie podziękować Społeczności Szkoły: Uczniom, za zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy oraz Nauczycielom za włączenie się w nasz projekt.

nauczycielki języka hiszpańskiego i niemieckiego

Magdalena Wójtowicz