2021-2022kl. 1-2-3Wycieczka

Wycieczka do Parku Rekreacji

30 maja uczniowie klas: 1A i 1D wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Parku Rekreacji
„ZOOM NATURY” nad  Zalewem Janowskim.
W programie znalazły się atrakcje Parku Kreatywnego, m.in. dmuchańce, wielkie kształtki piankowe, zjeżdżalnie, basen z kulkami.

Jednak największe zainteresowanie wzbudziło  w  uczestnikach wyjazdu  zwiedzanie czterech Laboratoriów Edukacyjnych. W Laboratorium Głównym  dzieci mogły pod specjalnie zaprojektowanymi soczewkami i kamerami  zajrzeć w niewidzialne gołym okiem tajniki natury i zobaczyć niezwykłe okazy żywych zwierząt egzotycznych.  W Laboratorium Awifauny i Troposfery  zapoznały się z bogactwem awifauny zamieszkującej Lasy Janowskie, m.in. różnymi gatunkami  ptaków i ich zwyczajami  oraz z prezentacjami  niezwykłych  zjawisk atmosferycznych, zachodzących w najcieńszej warstwie atmosfery. Laboratorium Recyklingu i Energii przybliżyło zwiedzającym zagadnienia związane z ekologią oraz różnymi rodzajami źródeł i sposobów wykorzystywania energii, zaś Laboratorium Runa Leśnego z elementami warsztatowymi, multimedialnymi i sensoryczno-ruchowymi zapoznało ich z podstawowymi informacjami z zakresu botaniki.

Wspólny wyjazd upłynął w miłej i serdecznej atmosferze, ale dzięki Laboratoriom Wiedzy miał też mnóstwo walorów kształcących. Główną ideę stanowiło kształtowanie umiejętności obserwacji otaczającej nas natury.

Opracowanie: Małgorzata Gadzała

Agnieszka Dębiak