2021-2022Wycieczka

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

Uczniowie klasy 5d i 5e w ramach klasowej wycieczki integracyjnej udali się w Góry Świętokrzyskie. Dołączyła do nich także czwórka uczniów z klasy 6a.

Program był bardzo bogaty i interesujący. Najpierw zwiedzanie zamku Krzyżtopór w Ujeździe, a następnie przejście szlakiem leśnym na Święty Krzyż. Po obejrzeniu zespołu klasztornego założonego przez benedyktynów oraz eksponatów Muzeum Przyrodniczego Świętokrzyskiego Parku Narodowego, była okazja do zrobienia zdjęć na platformie widokowej przy rumowisku skalnym (tzw. gołoborzu) na Łysej Górze. Pogoda była piękna, więc po obiadokolacji był czas na zabawy na świeżym powietrzu i w wodach Zalewu Cedzyńskiego.

Kolejny dzień również obfitował w ciekawe wydarzenia: spacer po Rezerwacie Przyrody Kadzielnia w Kielcach i ruinach zamku królewskiego w Chęcinach, zwiedzanie Jaskini Raj i na zakończenie wycieczki spacer po Opatowie – urokliwym miasteczku położonym na Wyżynie Sandomierskiej.

Rozmów, śmiechu i zabaw było co niemiara. Uczniowie wrócili do Lublina z nadzieją na kolejny wyjazd w przyszłym roku.

Opracowanie: Anna Wójcik

Anna Wójcik