Kochamy Cię Ojcze Święty

Dnia 9 czerwca 2022 r. jako społeczność szkolna przeżywaliśmy uroczysty dzień, w którym wspominaliśmy wspaniałą postać Świętego Jana Pawła II – Patrona naszej szkoły.

Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, na której za pośrednictwem naszego Patrona, modliliśmy się za uczniów i nauczycieli naszej szkoły. Kolejnym punktem obchodów Święta była Akademia przybliżająca postać i życie Papieża. W trakcie uroczystości zostały wręczone nagrody laureatom i wyróżnionym w Ogólnopolskim Konkursie „Pielgrzymi Szlak Jana Pawła II”. Uroczystość tę przygotowały klasy 7a i 7e pod kierunkiem p. Elizy Drabik i Agnieszki Podleckiej. Następnie uczniowie przeszli pod pomnik Świętego Jana Pawła II, aby zapalić znicz pamięci. Na zakończenie obchodów Święta Szkoły zastała utworzona żywa flaga papieska. Dziękujemy p. Annie Twardzik za przygotowanie i czuwanie nad całością przebiegu uroczystych obchodów Święta Szkoły.

Eliza Drabik
Agnieszka Podlecka