2021-2022S 21-22

Sukcesy Wojtka i Bolka

Uczniowie klasy 8a Bolesław Główczyk i Wojciech Szmit zostali laureatami w Ogólnopolskim Konkursie Filmowym Science Movie 2022 organizowanym przez Szkołę Podstawową Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej w Lublinie we współpracy z Wydziałem Chemii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Pan Krzysztof Żuk – Prezydent Miasta Lublin, Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, Pan Krzysztof Hetman – Poseł do Parlamentu Europejskiego, Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, Lubelskie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Zapraszamy do obejrzenia filmu:

Sukcesy Wojtka i Bolka | Film konkursowy “Dlaczego niebo jest niebem”

Dodatkowo Wojciech Szmit zajął I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Dla Młodych Konsumentów „KUPUJĘ-DECYDUJĘ”. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublina, Marszałka Województwa Lubelskiego, Ligi Ochrony Przyrody, Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Tu również należało wykazać się kunsztem filmowym i pokazać jak przemyślane wybory konsumenckie mające wpływ na nasze życie.

Serdecznie gratulujemy sukcesów!!!

Opracowała: Sylwia Meronk-Pycek