2022-2023kl. 1-2-3

Nauka nowych technologii

29 marca klasa 1g wzięła udział w niezwykle stymulujących warsztatach na Politechnice Lubelskiej.

Warsztaty Rysowanie 3D okazały się dla pierwszoklasistów zajęciami bardzo innowacyjnymi
i kreatywnymi. Spełniły się marzenia dzieci, które chciały ożywić rysunek i stworzyć przestrzenne konstrukcje marzeń. Niezwykłe zajęcia plastyczne przeprowadzone przez specjalistów z doświadczeniem akademickim, łączyły nowoczesną technologię z pracą manualną.
Warsztaty z rysowania dały nieograniczone możliwości tworzenia. Powstały niesamowite projekty
z szablonów: serduszko, kwiatek, okulary, czy samochód przy użyciu pióra 3D, wykorzystywanego obecnie w wielu zawodach. Na żywo dzieci obserwowały programowanie wirtualnej rzeczywistości – pracę drukarki 3D przy tworzeniu liter do breloczków.

Drugi warsztat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej był również bardzo inspirujący
i wartościowy. Uczniowie  mieli niezwykłą  okazję pod okiem trenera poznać zasady postępowania przy udzielaniu pierwszej pomocy. Wiedzą, jak zadbać o własne bezpieczeństwo, ocenić stan zdrowia poszkodowanego, jego podstawowe parametry życiowe oraz wykonać prawidłową pozycję boczną.
Dzięki szkoleniu nauczyły się wykonać na fantomie resuscytację krążeniowo-oddechową. Mamy nadzieję, że zdobyta wiedza i umiejętności postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia dała nam moc oraz odwagę, aby prawidłowo zareagować i wezwać pomoc.

Dziękujemy Pani Marii Golewskiej, mamie Alicji za zorganizowanie takich ekscytujących warsztatów na lubelskiej uczelni.

Opracowanie: Marta Szumska

Agnieszka Dębiak