.2023-2024

Projekt “Europa, nasz dom”

Nasza szkoła otrzymała od Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji dofinansowanie do realizacji projektu „Europa, mój dom” w wysokości 69 555, 91 zł.

W projekcie będziemy kontynuować naszą współpracę ze szkołą IES Clara Campoamor Rodríguez z Saragossy (Hiszpania).

Głównym celem projektu „Europa, mój dom” jest podniesienie świadomości płynącej ze zróżnicowania kulturowego, udoskonalenie nawiązywania kontaktów i relacji rówieśniczych w środowisku szkolnym, a także pozaszkolnym, zwiększenie częstotliwość uczenia się uczniów od siebie nawzajem oraz podniesienie poziomu edukacyjnych zadań poprawiających umiejętności komunikacyjne.

W ramach projektu zaplanowana jest mobilność 9 uczniów oraz 3 nauczycieli do Hiszpanii. Podczas jej trwania uczniowie stworzą “Dzienniki mobilności”, filmik pod tytułem “Europa, mój dom” oraz mural podsumowujący przedsięwzięcia.

Po powrocie młodzież będzie miała za zadanie podzielić się swoimi doświadczeniami ze społecznością szkolną i lokalną. Uczestnicy obserwacji pracy (nauczyciele) będą zobowiązani do wdrożenia rezultatów swoich działań w ich codziennej pracy oraz upowszechnienie wypracowanych metod i technik poprzez stworzenie katalogów oraz kart obserwacji zajęć. Projekt będzie realizowany przez 10 miesięcy.

Opracowanie: M.Guz, A.Kulas

Magdalena Wójtowicz