.2023-2024Świetlica 2023-2024

“Świetliczaki na tropie przysłów”- “Co kraj to obyczaj”

Tuż przed samymi świętami Bożego Narodzenia nasi uczniowie zrealizowali kolejne zajęcia w ramach projektu “Świetliczaki na tropie…przysłów”– tym razem pod hasłem “Co kraj to obyczaj”. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób świętuje się te ważne dni i w dalekiej Australii i w gorącej Afryce, a także całkiem blisko nas, bo u naszych sąsiadów. Wspólnie szukaliśmy podobieństw i różnic w sposobie spędzania świątecznego czasu. Świetliczaki miały możliwość obejrzenia kartek bożonarodzeniowych wysyłanych z różnych zakątków świata. Na zakończenie zajęć uczniowie własnoręcznie wykonali kartki, które wraz z życzeniami bożonarodzeniowymi mogą wysłać do rodziny i zaprzyjaźnionych osób.

Magdalena Wójtowicz