#SP51Świetlica 2023-2024

Konkurs wiedzy “Legendy polskie”

W dniu 21 lutego 2024 roku w świetlicy 111 A odbył się drużynowy konkurs wiedzy pt. „Legendy polskie”. Jego celem było utrwalenie wiedzy związanej z legendami polskimi. Wzięły w nim udział wszystkie 4 sale świetlicowe z naszej szkoły. Uczniowie reprezentowali swoje świetlice w trzyosobowych drużynach.

Dzieci rozwiązywały quiz i krzyżówkę o polskich legendach, pracowały z mapą, pomagały złotej kaczce odzyskać pióra, przenosiły złote jajka na łyżeczce do skarbca, malowały plasteliną czarcią łapę, odgadywały tytuł legendy na podstawie wylosowanych rekwizytów, układały złowione rybki od najmniejszej do największej.

Zadania i zabawy konkursowe sprawiły uczestnikom wiele radości. Wszystkie zespoły otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy.
Konkurs przygotowali nauczyciele świetlicy: Tomasz Kalinowski, Renata Kowal, Alicja Maj, Jolanta Pardus.

Opracowanie: Tomasz Kalinowski