.2023-2024.Aktualne

Spotkanie podsumowujące partnerów Erasmus+

W dniach 8 -11 kwietnia br. we francuskim mieście Châlons-en-Champagne uczestniczyłyśmy w spotkaniu partnerów z Polski, Austrii, Czech, Francji i Holandii, podsumowującym dwuletnią współpracę w ramach projektu Erasmus+ „Me-Health – Wsparcie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w dobie koronawirusa”.

Podczas podsumowującego spotkania omówione zostały rezultaty projektu oraz perspektywy wykorzystania wypracowanych narzędzi. Dzięki owocnej międzynarodowej współpracy powstał „Przewodnik dobrych praktyk” dla nauczycieli, specjalistów oraz rodziców. W przewodniku zamieszczone zostały informacje o narzędziach cyfrowych, które można wykorzystać udzielając wsparcia psychologiczno-pedagogicznego dzieciom i młodzieży.

Przewodnik będzie dostępny w wersji cyfrowej we wszystkich językach partnerów projektu.

W ramach spotkania szkoleniowego w Châlons-en-Champagne uczestnicy mieli okazję zapoznać się z innymi projektami Erasmus+ zrealizowanymi przez szkoły i placówki, mającymi na celu walkę z sytuacjami kryzysowymi. Zostały omówione wyzwania przy realizacji projektów Erasmus +. Uczestnicy wzięli udział w warsztatach projektowych, gdzie wspólnie przeanalizowali kluczowe elementy przyszłych projektów Erasmus + .

Projekt ME-Health jest realizowany od 1 lutego 2022 r. do 31 maja 2024 r. Koordynatorem przedsięwzięcia jest Województwo Lubelskie. Realizatorami projektu w naszej szkole są Pani Dyrektor Beata Brajerska, Pani Wicedyrektor Urszula Furtak oraz Anna Wiącek, Beata Witkowska-Strug, Anna Wójcik i Angelina Sahakyan.

Anna Wiącek

Magdalena Wójtowicz