SP51 Lublin

Archiwum 2019-2020

2019-2020 365
  • Andrzejki w świetlicy 2019-11-28

    W czwartek 28 listopada w świetlicy 11a odbyła się zabawa andrzejkowa. W tym dniu dzieci przeniosły się do świata magii i wróżb. Zabawa rozpoczęła się od krótkiego wyjaśnienia tradycji obchodzenia Andrzejek oraz poznania przysłów związanych z tym dniem. Następnie zostały przeprowadzone wróżby min. “Kim będę”, “Co mnie czeka”, “Poznaj imię kolegi”, “Mowa kwiatów”, “Buty” czy wróżba z kości do gry. Po wróżbach dzieci miały okazję potańczyć przy największych hitach muzycznych. Zabawę przygotowali Aneta Gontarz, Dorota Matacz, Agnieszka Gawłowska oraz Tomasz Kalinowski.

    Continue reading →
  • „Straszny Dwór? I jeszcze Opera?” 2019-11-28

    Z takim nastawieniem 25 listopada 2019 roku uczniowie klasy 8b pod opieką wychowawczyni pani Doroty Żak wychodzili do Teatru Muzycznego w Lublinie.

    Continue reading →
  • Projekt edukacyjny “Otwarci na sukces” 2019-11-28

    Nasza szkoła już po raz drugi ma możliwość wzięcia udziału  w projekcie edukacyjnym “Otwarci na sukces”,

    Continue reading →
  • Układ okresowy pierwiastków 2019-11-27

    Uczniowie klas ósmych naszej szkoły wzięli udział w konkursie “Układ okresowy pierwiastków chemicznych widziany Twoim okiem”.

    Continue reading →
  • Najpiękniejsze ozdoby choinkowe – konkurs 2019-11-27

    SZKOLNY KONKURS TECHNICZNO-PLASTYCZNY

    Continue reading →
  • Układ okresowy pierwiastków 2019-11-27

    Na zakończenie obchodów Międzynarodowego Roku Układu Okresowego Pierwiastków Chemicznych

    Continue reading →
  • Świąteczna Sesja Fotograficzna 2019-11-27
    Rada Rodziców zaprasza wszystkie chętne dzieci i młodzież na świąteczną sesję fotograficzną.
  • Bezpieczne z@kupy w sieci 2019-11-27

    27 listopada w naszej szkole odbyło się spotkanie z uczniami w ramach ogólnopolskiego programu profilaktycznego „Bezpieczne z@kupy w sieci”.

    Continue reading →
  • Jesienne nastroje 2019-11-26

    W dniach 22 oraz 23 listopada 2019 r. odbyła się uroczystość szkolna pod hasłem “Jesienne nastroje”.

    Continue reading →
  • Dzień Misia 2019-11-25

    W dniu 25 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji w naszej świetlicy były dzisiaj misiowe zajęcia i konkurencje.
    W świetlicy 112A uczniowie mieli okazję uszyć swojego własnego misia oraz uczestniczyć w konkurencjach sprawnościowych: łowienie rybek, sprawna łapa i malowanie z zamkniętymi oczami. Najbardziej podobała  się degustacja misiowych przysmaków, odgadywanie melodii z bajek i zagadek. Dzieci wykonywały z papieru misia techniką origami, a na koniec było wspólne zdjęcie z przyniesionymi pluszakami i w misiowych maskach. Zajęcia przygotowały panie Małgorzata Paprota i Anna Wasilak.
    Podczas zajęć w świetlicy 11A uczniowie mieli okazję poznać historię misia na świecie.Tego dnia chętne dzieci przyszły do świetlicy ze swoim małym przyjacielem misiem. Zabawę rozpoczęliśmy od magicznego powitania oraz nauki piosenki”Niedźwiadek”. Uczniowie chętnie uczestniczyli w “misiowych konkurencjach” takich jak:układanie puzzli z misiem, dopasowanie imienia do misia, zbiory “misiową łapą” oraz rysowanie portretu misia z zasłoniętymi oczami. Najwięcej śmiechu wywołała ostatnia konkurencja czyli wyjadanie miodu z miseczki. Następnie dzieci wykonały prace plastyczne “Miś”,które można oglądać w naszej galerii prac oraz wysłuchały opowiadań o misiach. Uroczystość zakończyliśmy wręczeniem dyplomów “Przyjaciel Misia”i odśpiewaniem “Hymnu Misia”. Zajęcia przygotowali Aneta Gontarz, Agnieszka Gawłowska, Dorota Matacz oraz Tomasz Kalinowski.
    W świetlicy 111A dzieci rozmawiały o swoich ulubionych misiach. Czytały ciekawostki przyrodnicze na temat życia niedźwiedzi: brunatnego, polarnego, grizzly  oraz uczestniczyły w zajęciach kreatywnych: wyturlaj misia, zakończonych wystawą prac.
    W świetlicy 10A uczniowie poznali historię misia Teddy i uczestniczyli w misiowych zajęciach plastycznych.

    Continue reading →
  • Sportowe pasje Karola Wojtyły 2019-11-22

    W październiku został ogłoszony międzyświetlicowy konkurs plastyczny „Sportowe pasje Karola Wojtyły”. Na konkurs wpłynęło około dwudziestu prac plastycznych wykonanych różnymi technikami. Konkurs miał na celu pogłębienie wśród uczniów wiedzy o zamiłowaniach i sportowych pasjach Karola Wojtyły w okresie dzieciństwa, młodości, posługi kapłańskiej oraz papieskiej.
    Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

    W kategorii klas drugich
    I miejsce – Jakub Król II h – opiekun p. Teresa Janowska
    II miejsce – Antonina Sagan II h – opiekun p. Edyta Borek
    III miejsce – Zofia Buszowska II b – opiekun p. Edyta Borek
    wyróżnienia
    Zlatka Kostowa II g – opiekun p. Małgorzata Paprota
    Nikola Serweta II g – opiekun p. Małgorzata Paprota

    W kategorii klas trzecich
    I miejsce – Natalia Kaźmierczak III e – opiekun p. Iga Śliżewska
    II miejsce – Laura Łukjan III d – opiekun p. Sylwia Śliwińska
    III miejsce – Nela Swatowska III j – opiekun p. Anna Wasilak
    III miejsce – Radosław Mazur III j – opiekun p. Anna Wasilak

    Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy, a laureatom gratulujemy. Organizatorami konkursu byli nauczyciele świetlicy 11 a : Agnieszka Gawłowska, Aneta Gontarz, Dorota Matacz, Tomasz Kalinowski.

    Continue reading →
  • Jesienne nastroje 2019-11-22

    Uczniowie klas  I –III mieli okazję zapoznać się z  historią i kulturą narodową uczestnicząc dwukrotnie 22 oraz 23 listopada 2019 r. w szkolnym apelu “Wczoraj dziś, jutro, czyli co u nas?”.

    Uroczystość szkolną pod hasłem „Jesienne nastroje” przygotowały dzieci z klasy 2d oraz 3j pod kierunkiem p. Marty Szumskiej i p. Anny Wiejak.

    Recytacjom poezji naszego patrona Jana Pawła II poświęconym Ojczyźnie, towarzyszyła nostalgiczna muzyka Fryderyka Chopina. Nie zabrakło też pięknych, malowniczych obrazów polskiej jesieni, w cieniu, których odbywały się tańce i wprawki teatralne. Na tle scenografii wadowickiej cukierni „Pod jesiennym parasolem” mali aktorzy rozmawiając przy kremówkach przenieśli nas w świat młodych lat Karola Wojtyły. Pokazali nam też historię pontyfikatu Ojca Świętego. Pieśnią legionową i wzniosłymi słowami uhonorowali pamięć żołnierzy, poległych w obronie naszej Ojczyzny.

    To była piękna lekcja historii, nastrojona listopadowym świątecznym zadumaniem.

    Opracowanie: Marta Szumska

    Continue reading →
  • Dzień Życzliwości i Pozdrowień 2019-11-21

    Dzień 21 listopada to Światowy Dzień Życzliwości, Uśmiechu i Pozdrowień. W tym dniu do kręgu życzliwych i uśmiechniętych osób postanowiły dołączyć dzieci ze świetlicy 11a. Z tej okazji zaproponowaliśmy uczniom wiele ciekawych zadań. Na zajęciach rozmawialiśmy o życzliwości, dobrych manierach, zachowaniu się w szkole i różnych miejscach publicznych. Dużo emocji wywołały zabawy: “dobre słowo”,” pomocna dłoń”oraz”kładka”. Przez cały tydzień w świetlicy “grasowały”dobre duszki, których zadaniem była pomoc innym. Wybieraliśmy również najbardziej życzliwe osoby w naszej świetlicy. Oprócz rozmów i zabaw był też czas na kolorowe prace plastyczne. Uczniowie przygotowali ordery życzliwości oraz słoneczka dobroci. Na zakończenie dzieci otrzymały odznaki “Wystarczy życzliwość”. Zajęcia przygotowali: Aneta Gontarz, Dorota Matacz, Agnieszka Gawłowska oraz Tomasz Kalinowski.

    Continue reading →
  • By w życiu było jak najwięcej poezji… 2019-11-20

    W ramach cyklicznych spotkań z ciekawymi ludźmi do klasy 2a przybył z wizytą niezwykły gość – p. Anna Wiśniewska.

    Continue reading →
  • Lektury w pudełku 2019-11-19

    W listopadzie uczniowie klasy 5 „a”, 5 „b”, 5 „k” i 5 „m” omawiali lekturę Ferenca Molnara pt.: „Chłopcy z Placu Broni”. Aby zachęcić uczniów do uważniejszego czytania, umówiłam się z nimi miesiąc wcześniej, aby znaleźli w domu niepotrzebne pudełko, do którego włożą przedmioty kojarzące się z treścią książki. Zadanie okazało się strzałem w dziesiątkę. Uczniowie okazali się bardzo kreatywni. W poszukiwania odpowiednich przedmiotów zaangażowali całe rodziny. Prawdziwą perełką okazało się wydanie książki tłumaczenia Janiny Mortkowiczowej z 1945 roku. Wśród skarbów przyniesionych przez piątoklasistów znalazły się również prawdziwe węgierskie forinty, czapka, jaką nosił Nemeczek, szklane kulki, a nawet cygaro, którym był przekupywany stróż Jano, w celu przepędzenia chłopców z Placu Broni.

    Jednak przygotowanie „Lektury w pudełku” to nie koniec zadania. Uczniowie musieli wykazać się umiejętnością opowiadania o tych przedmiotach oraz umiejętnością argumentowania. Każdy musiał udowodnić, że jego przedmioty ściśle wiążą się z treścią powieści. Na szczęście do tego zadania również nie trzeba było ich zachęcać.

    opracowanie: p. Eliza Drabik

    Continue reading →
  • Natura nie znosi próżni 2019-11-18

    Klasy 5 „a” i 5 „e” już po raz kolejny uczestniczyły w zajęciach z zakresu edukacji przyrodniczej w ramach projektu „Akademia kreatywnego rozwoju” dofinansowanego z Funduszy Europejskich, realizowanego przez Wydział Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.

    Tego dnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 51 w Lublinie poczuli się prawdziwymi studentami, ponieważ wzięli udział w pokazie pt.: „Natura nie znosi próżni”, który odbył się w auli Instytutu Fizyki. Podczas pokazu dzieci dowiedziały się, dlaczego balon lata, jak wystrzelić rakietę w kosmos, próbowały także próżniowo zapakować …Tosię – uczennicę klasy 5 „a”!
    Następnie, podzieleni na grupy uczniowie, uczestniczyli w zajęciach rachunkowo – obliczeniowych, w laboratoriach komputerowych, a także w warsztatach doświadczalnych zatytułowanych „Detektywi”. Zabawa była przednia, nauki, co niemiara, dlatego zmęczeni młodzi studenci w przerwie posilili się pysznym obiadem.

    Na koniec tego pracowitego dnia, uczniowie wysłuchali wykładu o wszechświecie, a także zwiedzili Muzeum Instytutu Fizyki UMCS.

    opracowanie: p. Eliza Drabik

    Continue reading →
  • Lekcja historii w Instytucie Pamięci Narodowej 2019-11-18

    Klasa VIII i uczestniczyła w warsztatach “Lublin 1939” zorganizowanych przez IPN.

    Continue reading →
  • U źródeł naszej polskości 2019-11-15

    W dniu 15 listopada w świetlicy 10A odbył się Drużynowy Konkurs Wiedzy o Polsce “U źródeł naszej polskości”. Cztery drużyny z każdej sali świetlicowej dzielnie rywalizowały wykonując pięć zadań. Dzieci odgadywały plątaninę wyrazową,układały z puzzli postacie historyczne,rozwiązywały test legend polskich,uzupełniały tabelkę- miasto – legenda oraz luki w tekście historycznym. Widownia pięknie śpiewała pieśni patriotyczne i odgadywała zagadki tematyczne. Pani vice-dyrektor Elżbieta Myśliwiecka wręczyła dyplomy i drobne upominki zwycięzcom. A oto oni:
    I miejsce- drużyna świetlicy 112A: Radosław Mazur, Bartłomiej Pawluk, Antoni Kozak
    II miejsce- drużyna świetlicy 111A:Laura Łukian, Paulina Jurek, Aleksandra Kliczka
    III miejsce drużyna świetlicy 10A:Gabriela Samborska, Natasza Matys, Kinga Nowak
    IV miejsce drużyna świetlicy 11A- Piotr Kukiełka, Natalia Skulimowska, Jakub Zagraba.
    Uroczystość przygotowały panie:T.Janowska, E.Borek, B.Kozaczki, M.Lipska-Kowal.

    Continue reading →
  • Dzień bicia rekordów 2019-11-15

    W tym tygodniu wypadał Światowy Dzień Bicia Rekordów i z tej okazji postanowiliśmy w świetlicy 112A też pobić kilka rekordów. Konkurencja dla wszystkich to “stoicki spokój”, czyli siedzenie w ciszy na dywanie. Okazało się, że nasi uczniowie świetnie sobie radzą, choć na co dzień są bardzo głośni. W konkurencjach indywidualnych najlepsi w skakaniu na jednej nodze okazali się Bartek i Hubert z III J oraz Kostek z II F, chłopcy skakali ponad 4 minuty. W kręceniu hula-hop najdłużej kręcił Karol z II F i Diana z II E. Najlepsi w tańcu z ziemniakiem byli Igor z II E i Borys z II G. Natomiast w konkurencji ustawiania wieży z kubeczków najszybszy był Mikołaj z III J. Wszyscy uczestnicy zabawy byli rekordzistami w głośnym dopingowaniu koleżanek i kolegów.

    Continue reading →
  • Mistrzostwa SP 51 w Biegu na Orientację 2019-11-15

    W dniu 15 listopada odbyły się Mistrzostwa SP 51 w Biegu na Orientację.

    Continue reading →
  • Festiwal Piosenki Wojskowej i Legionowej 2019-11-14

    W dniu dzisiejszym odbył się X Festiwal Piosenki Wojskowej i Legionowej

    Continue reading →
  • Dziady rap 2019-11-13

    Na przełomie października i listopada w bibliotece szkolnej kolejny raz zagościła muzyka i poezja, a konkretnie II część „Dziadów” Adama Mickiewicza i bity (głównie oldschoolowe).

    Rapowanie Mickiewicza zapoczątkowali w ubiegłym roku ósmoklasiści, którzy podczas Sztafety poetyckiej, akcji zorganizowanej przez naszą bibliotekę w ramach „Miasta Poezji” wzięli na warsztat Inwokację oraz Dziady. Utwory wyszły świetnie i okazało się, że te teksty mają odpowiedni rytm do zabawy muzycznej. Dlatego w tym roku taką formę kontaktu z poezją zaproponowałyśmy uczniom klas VII, którzy zetknęli się lub zetkną z „Dziadami” jako lekturą.

    Zabawa była świetna. Przy okazji dla wielu osób była to szansa na przełamanie wstydu, sprawdzanie własnego poczucia rytmu i kontakt z lekturą szkolną z uśmiechem. Jest to też w pewnym sensie ćwiczenie wystąpień publicznych oraz możliwość oswojenia się z mikrofonem. „Dziady” często są dla uczniów niezrozumiałe.

    Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom tekst stał się dla nich prostszy i bardziej „ich”. W zajęciach wzięli udział uczniowie klas 7 a, b,d,e, f wraz z nauczycielkami języka polskiego lub wychowawcami. Ze strony biblioteki projekt prowadziła Ewa Ziembowicz. Na przyszły rok marzy nam się rapowany spektakl. Jeśli tylko uczniowie będą chętni,jest na to duża szansa.

    opr. Ewa Ziembowicz

    Continue reading →
  • W krainie słodyczy „Colian” 2019-11-13

    13 listopada 2019 r. kl. 3j była na wycieczce w Firmie Cukierniczej „Solidarność”.

    Continue reading →
  • Etap rejonowy konkursów przedmiotowych 2019-11-12

    Etap rejonowy konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2019/2020
    początek konkursu godzina 9.00

    Continue reading →
  • Puchar Niepodległości dla naszej szkoły. 2019-11-11

    Uczniowie, rodzice i nauczyciele wspólnie uczcili 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę,

    Continue reading →
365
Skip to content