SP51 Lublin

Archiwum 2019-2020

2019-2020 365
  • Egzamin 2020. Foto 2020-06-16

    Egzamin 2020. Wspomnienie

    Continue reading →
  • Świetlica w domu 2020-06-16

    Lato!

    Dla większości ludzi to ulubiona pora roku. W świecie roślin jest to okres dojrzewania nasion i owoców, a w świecie zwierząt jest to okres wydawania na świat nowego pokolenia i przygotowania go do samodzielnego życia. Poznajcie kilka ciekawostek, żeby dowiedzieć się więcej o tej porze roku. Skąd pochodzi nazwa “lato”? Nazwa wzięła się od prasłowiańskiego słowa “leto”, które tłumaczymy jako “najcieplejszą porę roku”. Astronomiczne lato zaczyna się 21 czerwca. Wtedy ma miejsce przesilenie letnie. Jest to najdłuższy dzień w roku. Latem do kin wchodzą największe hity w ciągu całego roku. Latem wieża Eiffla w Paryżu rośnie nawet około 15 centymetrów. Latem najchętniej robimy zakupy, dopiero potem zwiedzamy, pływamy, spacerujemy, jeździmy na rowerze.
    W święto przesilenia letniego dawni Słowianie w najkrótszą noc w roku palili w ogniskach różne zioła, dziewczęta puszczały wianki w nurt rzeki.

    Lato wszędzie – ciekawostki przyrodnicze. 
    Ciekawostki o lecie – filmik.
    Zagadki o lecie dla dzieci. 
    Zagadki o lecie.
    Piosenka „Przyszło lato”.
    Piosenka „Lato na dywanie”.
    Piosenka „Po łące biega lato”.
    Piosenka „Słoneczko uśmiechnij się”.
    Wiersze o lecie.
    Lato oczami dzieci – wiersze.
    Jak zrobić prosty latawiec?
    Jak zrobić samolot?
    Kolorowanki – lato.

    Opracowanie: Iga Śliżewska, Danuta Bednarz i Bożena Kozaczuk.

     

    Continue reading →
  • Ósmoklasista 2020-06-16

    CZEGO ABSOLUTNIE NIE NALEŻY PRZYNOSIĆ ?

    Telefonu, smartwatcha ani żadnego innego urządzenia telekomunikacyjnego

    Continue reading →
  • Wyniki szkolnego konkursu “English Big Test” 2020-06-14

    Dnia 5 czerwca 2020r. odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego „English Big Test”.
    Poniżej znajduje się lista dziesięciu laureatów, którzy najszybciej przesłali poprawne odpowiedzi.

    1. Filip Augustynek 34 p.
    2. Sebastian Chomicki 33 p.
    3. Izabela Boś 32 p.
    4. Maria Potakiewicz 32 p.
    5. Hubert Palejczuk 32 p.
    6. Milena Sarna 32 p.
    7. Hanna Skowronek 31p.
    8. Konrad Tedorowski31p.
    9. Filip Dyczko 31p.
    10. Hanna Łoza 31p.

    Wyniki pozostałych uczestników:
    Zofia Szewczyk 31p.
    Lena Barakszyn 30p.
    Jakub Kosicki 30p.
    Kuba Jakubowski 29p.
    Jerzy Ćwikliński 27p.
    Sebastian Bryła 27p.
    Zofia Kowalik 27p.
    Sebastian Boś 26p.
    Jakub Janusz 26p.
    Julia Bejnarowicz 25p.
    Karol Szerafin 24p.

    Serdecznie gratulujemy Laureatom.
    Dziękujemy wszystkim uczniom za udział w konkursie.

    Organizatorzy konkursu:
    Angelina Sahakyan
    Justyna Wadowska-Boruta

    Continue reading →
  • Konkurs „Moja szkoła w Minecraft” 2020-06-13

    Do końca czerwca 2020 roku każdy użytkownik usługi Office 365 może za darmo korzystać z Minecraft Education Edition

    Continue reading →
  • Wyniki konkursu “Żyli dla innych…” 2020-06-13

    Wyniki VIII edycji szkolnego konkursu
    „Żyli dla innych – święci i błogosławieni wyniesieni na ołtarze przez Jana Pawła II”

    Continue reading →
  • Co dla mózgu nastolatka jest priorytetem? 2020-06-10

    Kim będziesz w przyszłości, jakimi wartościami będziesz się kierował i jaki model aktywności społecznej zaakceptujesz, rozstrzyga się głównie między końcówką szkoły podstawowej, a edukacją w szkole średniej. W okresie między 11 a 19 r.ż. w głowie nastolatka toczą się bardzo ważne procesy: dochodzi do funkcjonalnej reorganizacji kory mózgowej, zwieńczonej pojęciową reprezentacją własnego Ja.

    Co dla mózgu nastolatka jest priorytetem?

    Jak działa umysł nastolatka
    Kojarzy pozyskane informacje i wiąże je w pakiety, które następnie łączy w relacje z innymi pakietami wiedzy. Każdy umysł kojarzy i buduje relacje po swojemu, w zależności od „doświadczenia” i sposobu organizacji posiadanej już wiedzy.
    Zajęty jest budowaniem własnego Ja. Działanie to dominuje nad innymi funkcjami mózgu.
    Jest wyczulony na bezpieczeństwo i akceptację rówieśników. Zagrożenie, szczególnie społeczne, zaburza jego prawidłowe działanie.
    Potrzebuje przerw i spokoju, żeby skutecznie porządkować, oceniać i opracowywać alternatywne scenariusze.

    Mózg nie jest doskonały
    Ludzkie mózgi są bardzo złożonymi obiektami. Obfitują w niedoskonałości, będące następstwem ich ewolucyjnej historii. Do rozwiązania pewnych zadań poznawczych są przystosowane dobrze, do rozwiązania innych – beznadziejnie źle.

    Myślenie przez kojarzenie
    Kojarzeniowa natura myślenia i pamięci wynika z budowy mózgu, który jest gigantyczną siecią złożoną z 86 mld węzłów (neuronów) i 150 bln połączeń (synaps). Wzór połączeń nie jest przypadkowy i podobnie jak w przypadku sieci społecznościowych, określa wspólną historię, bądź aktywności neuronów (mózg), bądź ludzi (Facebook). Kiedy poprosimy człowieka, by w pierwszym kroku nazwał kontynent, na którym leży Kenia, w drugim określił dwa kolory pionów szachowych, a w trzecim podał nazwę dowolnego zwierzęcia, 20 proc. respondentów przywołuje zebrę. Powiązane pojęcia (zebra/Afryka) wpływają na siebie w procesie ich przypominania, ponieważ są kodowane nie przez pojedyncze komórki, lecz ich populacje. Rozkład przynależności neuronów zależy od kultury i indywidualnego doświadczenia człowieka: w mózgu Argentyńczyka neurony „krowy” kojarzą się silnie z neuronami „wołowiny”, a w mózgu Hindusa, z neuronami „świątyni”.

    Bezpieczeństwo społeczne
    W mózgu istnieje sieć, której jedyną funkcją jest monitorowanie stanu ciała pod kątem równowagi energetycznej, zaburzanej najczęściej stresorami pochodzenia społecznego. Zachowanie dziecka w szkole i motywacja do nauki zależą przede wszystkim od stabilnych relacji z rodzicami i rówieśnikami.

    Ja-lustrzane
    Drugim priorytetem, wynikającym logicznie z pierwszego, jest potrzeba akceptacji przez grupę rówieśniczą. Stereotyp nastolatka skłonnego do podejmowania ryzyka okazuje się być nie w pełni prawdziwy. Dzieci w tym wieku, gdy działają w pojedynkę, wykazują taki sam poziom ryzykownych zachowań, co osoby dorosłe. Jedynie w otoczeniu rówieśników, skłonność do podejmowania ryzyka w grupie nastolatków podwaja się, a u dorosłych pozostaje na niezmienionym poziomie. Życie niestety potwierdza wyniki laboratoryjne: nastolatki częściej wywołują wypadki samochodowe podróżując z pasażerem niż samemu, w odróżnieniu od dorosłych kierowców. Pozytywna ocena społeczna jest kluczowym motywatorem działania nastolatka. Wpisy i zdjęcia na Facebooku czy Instagramie, połączone z komentarzami innych, są podstawowym źródłem wiedzy, na bazie której nastolatek buduje swoje Ja-lustrzane.

    Myślenia nie da się przyspieszyć
    Trzecim priorytetem dla prawidłowego rozwoju mózgu nastolatka jest czas wolny. Żydowski dowcip: „śpij szybciej, potrzebujemy poduszki” przypomina nam, że pewnych czynności nie da się wykonać szybciej. Jeśli jedziemy na spotkanie i jesteśmy spóźnieni, możemy przyspieszyć. Ale jeśli robimy majonez i nie chcemy, by się zważył, musimy uzbroić się w cierpliwość. Umysł, podobnie jak czynności dnia codziennego, działa w różnych trybach i na różnych szybkościach. Uwaga rzucona pod adresem ucznia: „myśl szybciej, masz pięć minut na rozwiązanie zadania” wydaje się równie absurdalna, jak próba zredukowania całonocnego snu do dwóch godzin. Nie można przyspieszyć spania, podobnie jak nie można przyspieszyć myślenia, od którego zależy kreatywność nastolatka.

    Źródło: Nowa Era
    Opracowanie: p. Beata Czykalska

    Continue reading →
  • Polski Komitet Olimpijski uhonorował naszą uczennicę 2020-06-10

    Z radością dzielimy się informacją o uzyskaniu tytułu laureata przez naszą uczennicę Zofię Artymiak (8b) w „XXX Ogólnopolskim Konkursie im. Jana Parandowskiego na Opowiadania o tematyce olimpijskiej” organizowanym przez Polski Komitet Olimpijski pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

    Przedsięwzięcie o wieloletniej tradycji uznane zostało za jeden z dwudziestu najciekawszych projektów edukacyjnych na świecie. Pomimo ograniczenia z powodu pandemii, organizatorzy pięknie uhonorowali pracę młodzieży. Opowiadanie Zofii zostało wydane w książce pt. „Gramy o przyszłość” oraz zaprezentowane w materiale filmowym.

    Zachęcamy do lektury „Ikara o czterech kopytach” i odwiedzenia strony PKOL-u.
    Praca powstała pod kierunkiem p. Agnieszki Maj.

    Na stronie Polskiego Komitetu Olimpijskiego znajduje się zarówno łącze do filmu,
    jak i pdf publikacji pokonkursowej.

    Opracowanie p. Agnieszka Maj

    Continue reading →
  • Pielgrzymi Szlak Jana Pawła II – wyniki konkursu 2020-06-09
  • Świetlica w domu 2020-06-09

    Przyjaźń – obok miłości – jest jednym z najważniejszych ludzkich uczuć. Mieć prawdziwego przyjaciela to największy skarb. To do niego można się zwrócić w razie problemów, to ta osoba pierwsza poda pomocną dłoń gdy będzie potrzebna. Ale przyjaciele mogą się również przydać w mniej dramatycznych sytuacjach. Od lat bowiem wiadomo, że we dwójkę raźniej. Można się we dwoje uczyć, wyjść do kina, czy zagrać np. w szachy. Czym więc jest przyjaźń? Wielu ludzi zadawało sobie to pytanie, ale jeszcze chyba nikomu nie udało się udzielić pełnej i prawdziwej odpowiedzi. To tak jak z miłością – ona jest wszędzie, ale dla każdego oznacza co innego.

    Każdy marzy choć o jednym prawdziwym przyjacielu, z którym będzie mógł płakać, śmiać się, przeżywać trudne i te lepsze chwile. O niezwykłych uczuciach, jakie towarzyszą przyjaźni, pisało wielu poetów.

    Czy wiecie, że 9 czerwca obchodzony jest Dzień Przyjaciela. Z tej okazji życzymy Wam, aby przyjaciół nigdy Wam nie zabrakło.

    11 najpiękniejszych cytatów o przyjaźni.

    Film „Jake poznaje nowego przyjaciela”.

    Kubusiowe opowieści o przyjaźni.

    Najlepszy przyjaciel – audiobook.

    Bajka edukacyjna “Mój przyjaciel Necio”.

    Kubusiowe opowieści o przyjaźni – portret przyjaźni.

    15 najbardziej niezwykłych przyjaźni zwierząt.

    Niezwykłe przyjaźnie ludzi z dzikimi zwierzętami.

    Co to jest przyjaźń? – wypowiedzi przedszkolaków.

    Piosenka „Zostań moim przyjacielem”.

    Piosenka „Mam przyjaciela”.

    Opracowanie: Iga Śliżewska i Bożena Kozaczuk.

    Continue reading →
  • Edukacja uzdolnionych dzieci i młodzieży 2020-06-08

    Rada Miasta Lublin w dniu 21.05.2020 r. podjęła uchwałę nr 622/XIX/2020 dostosowującą
    „Program wspierania na terenie Lublina edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży”
    do zaistniałej sytuacji (uchwała w załączniku).

    Zawiera ona następujące zmiany:

    • dostosowanie definicji olimpiady oraz wykazu uprawnionych do sposobu przeprowadzania zawodów tego typu w roku szkolnym 2019/2020,
    • rezygnację z wręczenia wyróżnień podczas uroczystego spotkania,
    • rezygnację z nagrody książkowej jako formy wyróżnienia,
    • z uwagi na konieczność publikacji uchwały w dzienniku urzędowym, wydłużony został do dnia 17 czerwca termin składania przez szkoły wniosków w sprawie przyznania wyróżnienia.

    W załączniku dostępne są nowe dokumenty:

    Klauzula_informacyjna_Laureaci_N_R_U_21.V_1
    Uchwała 622 XIX_2020
    Zał. 2 Oświadczenie

    W/w dokumenty dostępne są także na stronie internetowej: https://lublin.eu

    Continue reading →
  • Organizacja egzaminu ósmoklasisty 2020-06-08

    Informujemy, że w poniedziałek 8.06.2020 r. o godz. 14.00 odbędzie się szkolenie online
    w usłudze internetowej Microsoft Teams dla uczniów klas 8 | Organizacja egzaminu ósmoklasisty.

    Natomiast w środę 10.06.2020 r. o godz. 18.00 zapraszamy Rodziców uczniów klas 8 na szkolenie online
    dotyczące organizacji egzaminu ósmoklasisty w szkole oraz rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
    Szkolenie zostanie przeprowadzone w usłudze internetowej Microsoft Teams.

    Linki | zaproszenia do obydwu spotkań zostaną przesłane przez dziennik elektroniczny.
    Prosimy o codzienne sprawdzanie wiadomości.

    Continue reading →
  • Egzamin ósmoklasisty – czas | miejsce 2020-06-06
    Termin egzaminu 16 czerwca 2020 r. 17 czerwca 2020 r. 18 czerwca 2020 r.
    Zakres egzaminu Język polski Matematyka Język obcy nowożytny
    Czas trwania
    komisji bez dostosowań
    9:00-11:00

    Sale: 11B, 12B, 15B, 115B, 2C, 3C, 4C, 5C, 101C, 102C, 103C, 105C, 106C, 109C, 104D

    9:00-10:40

    Sale: 11B, 12B, 15B, 115B, 2C, 3C, 4C, 5C, 101C, 102C, 103C, 105C, 106C, 109C, 104D

    9:00-10:30

    Sale: 105A, 11B, 12B, 15B, 115B, 2C, 3C, 4C, 5C, 101C, 102C, 103C, 105C, 106C, 109C, 104D

    Czas trwania egzaminu 120 min 100 min 90 min
    Czas przedłużenia nie więcej niż o 60 min. nie więcej niż o 50 min. nie więcej niż o 45min.
    Czas trwania
    komisji dla uczniów
    z dostosowaniami
    9:00-12:00
    Sale:
    101A, 105A, 205A, 8B, 108B, 111B, 112B, 102D, 103D, 105D
    9:00-11:30
    Sale:
    101A, 102A, 104A, 105A, 205A, 8B, 108B, 111B, 112B, 102D, 103D, 105D
    9:00-11:15
    Sale:
    101A, 104A, 205A, 8B, 108B, 111B, 112B, 102D, 103D, 105D

    UCZNIOWIE SĄ ZOBOWIĄZANI DO ZAPOZNANIA SIĘ I PRZESTRZEGANIA ZALECEŃ ZAMIESZCZONYCH W DOKUMENCIE „EGZAMIN ÓSMOKLASISTY – WYTYCZNE”,
    DOSTĘPNYM NA STRONIE INTERNETOWEJ SZKOŁY.

    Każdego dnia egzaminu o godz. 8.15 uczniowie klas VIII przychodzą do szkoły w maseczkach lub przyłbicach i ustawiają się przed wyznaczonymi wejściami zachowując odstępy 1,5 – metrowe. Numery wejść i sal są w linku udostępnionym przez dziennik elektroniczny w dniu 5 czerwca br. Na egzamin uczniowie przychodzą w odświętnym stroju.

    Należy mieć ze sobą do okazania legitymacje szkolne lub inny dokument potwierdzający tożsamość.

    Przy wejściu do szkoły uczniowie otrzymają torby plastikowe, w które zapakują swoje rzeczy osobiste, a następnie przekażą je wyznaczonemu nauczycielowi. W tym dniu prosimy o ograniczenie liczby przynoszonych rzeczy do minimum (trzy długopisy z czarnym tuszem, linijka na egzamin z matematyki, ewentualnie woda mineralna w butelce i chusteczki higieniczne). Rysunki na matematyce uczniowie wykonują długopisem.

    Uczniowie na salę egzaminacyjną nie mogą wnosić telefonów komórkowych i innych urządzeń telekomunikacyjnych. Pozostawiają je w domu lub w workach z rzeczami osobistymi przy wejściu do budynku szkoły.

    Uczniowie zajmują miejsca w sali zgodnie z wylosowanym przez zespół nadzorujący numerem stolika.

    Po wcześniejszym zakończeniu pracy z arkuszem uczeń odkłada zamknięty arkusz na brzeg ławki, podnosi rękę i nie opuszcza sali dopóki nie uzyska zgody od członka zespołu nadzorującego.

    W ciągu ostatnich 15 minut przed zakończeniem egzaminu zdający nie opuszczają sali egzaminacyjnej, nawet jeśli ktoś skończył pracę z arkuszem.

    Continue reading →
  • Egzamin ósmoklasisty – wytyczne 2020-06-06

    W oparciu o komunikat CKE podajemy wytyczne dotyczące organizowania egzaminu ósmoklasisty w 2020 r.

    Continue reading →
  • Świetlica w domu 2020-06-04

    Kochani !
    Dzisiaj zajmiemy się bardzo ważnym zagadnieniem dla każdego człowieka dużego i małego. Otóż przedstawimy Wam ciekawe informacje dotyczące talentów i pasji. Pokażemy niezwykłe umiejętności dzieci, zaprezentujemy proste sztuczki, zagadki i łamigłówki.

    Talent to nie to samo co pasja. Talent to pojęcie z dziedziny zdolności i sprawności, a więc cech, które posiadamy na stałe. Może to być talent artystyczny, twórczy, aktorski, muzyczny, matematyczny, przyrodniczy, sportowy, pisarski, naukowy i techniczny. Jeżeli ktoś odkryje w sobie, któryś z wymienionych talentów powinien go w sobie rozwijać. Pasja /hobby, zainteresowanie/ to posiadanie obiektu, którym się chętnie zajmujemy, który wywołuje w nas chęć utrzymywania lub pogłębiania kontaktu z nim. Mamy bardzo różne pasje, a dzieciństwo to czas odkrywania swoich zainteresowań. Okazuje się, że jazda konna, fotografia artystyczna, wspinaczka, zbieranie znaczków, monet, breloczków, dzwoneczków, różnego rodzaju kart, hodowla rybek czy patyczaków sprawia bardzo wiele radości i niesie ze sobą dużo korzyści dla Waszego rozwoju.

    Pamiętajcie, każde z Was jest jak skarbnica pomysłów i ukrytych talentów, więc zamiast marudzić mamie: ,,nudzę się” lepiej zaskoczyć ją samodzielnym, użytecznym i pomysłowym działaniem. Możecie np. porysować z młodszą siostrą lub bratem, pograć z nimi w gry planszowe, pouczyć ich wiązać sznurowadła albo pokazać jakieś prościutkie, bezpieczne sztuczki czy eksperymenty itd.  A gdyby jednak jakimś cudem zabrakło Wam inwencji twórczej odsyłam do poniższych propozycji.

    Dzieci z niezwykłymi umiejętnościami.
    Najbardziej niezwykłe dzieci na świecie cz.2
    Najbardziej niezwykłe dzieci na świecie cz.3
    Dzieci z Pasją tworzą WYPIEKANKI.
    Jak dziecko może zrobić błyszczące mydełka?
    5 sposobów malowania kwiatów – Porady i tricki.
    Test spostrzegawczości.
    Łamigłówki i zagadki.
    Łamigłówki i zagadki. czII
    Łamigłówki i zagadki. cz III
    Łamigłówki dla dzieci Sówki Zosi. 
    Magiczne sztuczki dla dzieci.
    Trik z trzema kubeczkami.
    5 trików magicznych z markerem.
    5 prostych sztuczek, którymi zaskoczysz znajomych!
    Nastoletni Mistrz w Speed Stacking.

    Opracowanie: Jadwiga Śliżewska, Bożena Kozaczuk i Danuta Bednarz.

    Continue reading →
  • Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego 2020-06-03

    Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego
    „Resuscytacja krążeniowo-oddechowa ratuje życie.
    Nie bądź obojętny!”

    Rozstrzygnięto Szkolny Konkurs Plastyczny „Resuscytacja krążeniowo-oddechowa ratuje życie. Nie bądź obojętny!”. Konkurs był skierowany do uczniów klas ósmych naszej szkoły uczęszczających na zajęcia edukacji dla bezpieczeństwa. Zgłoszonych zostało 21 prac konkursowych.
    Jury w składzie: p. Dorota Śnitko, p. Agnieszka Drzewiecka, p. Mariusz Kowal, wyłoniło następujących laureatów:

    I miejsce:
    Nadiia Saushkina, klasa 8 d
    II miejsce:
    Aleksandra Flak, klasa 8 i
    III miejsce:
    Maja Łopuszyńska, klasa 8 d
    Wyróżnienia:
    Julia Ostrowska, klasa 8 d
    Karolina Olszewska, klasa 8 b
    Michał Kostka-Szymański, klasa 8 a

    Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie
    i gratulujemy laureatom oraz wyróżnionym.

    Organizator konkursu
    Agnieszka Drzewiecka

    Continue reading →
  • Wyniki szkolnego konkursu „The English Black Cats” 2020-06-03

    Dnia 2 czerwca odbył się szkolny konkurs z języka angielskiego on-line dla klas 4 „The English Black Cats”. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami zamkniętymi sprawdzającymi umiejętność rozumienia ze słuchu, komunikacji, znajomość słownictwa i gramatyki oraz zadaniem otwartym wymagającym wykazania się umiejętnością pisania w języku angielskim. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy, poniżej przedstawiamy tabelę wyników. Cztery pierwsze osoby z maksymalną liczbą punktów otrzymują tytuł laureata – dyplomy i drobne upominki zostaną przekazane w późniejszym terminie.

    1. Justyna Maślach 35pkt.
    2. Michał Oleszko 35pkt.
    3. Kornel Patocki 35pkt.
    4. Zofia Sawa 35pkt.
    5. Karolina Marek 34pkt.
    6. Julia Potakiewicz 34pkt.
    7. Dominika Słowińska 34pkt.
    8. Błażej Braunberger 33pkt.
    9. Maja Kida 33pkt.
    10. Maciej Jabłoński 32pkt.
    11. Natalia Bartoszek 31pkt.
    12. Jakub Kurek 31pkt.
    13. Patrycja Zarzecka 31pkt.
    14. Miłosz Gajowy 30pkt.
    15. Rafał Woźniak 28pkt.
    16. Tomasz Rzucidło 27pkt.
    17. Hanna Sagan 27pkt.
    18. Nikola Białek 16pkt.

    Gratulujemy!
    Organizatorzy:
    Małgorzata Fatyga
    Katarzyna Łogożna – Wypych

    Continue reading →
  • Wyniki szkolnego konkursu “The Big English task” 2020-06-03

    Wyniki konkursu dla klas 5 i 6 “The Big English task”

    Imię nazwisko i klasa  Wyniki %
    Bolesław Główczyk, kl. 6a 100,00%
    Emilia Czykalska, kl. 6k 100,00%
    Szymon Królik, kl. 6h 100,00%
    Julia Dąbrowska, kl. 6d 100,00%
    Piotr Rafalski, kl. 6d 100,00%
    Maja Gędek, kl. 5g 100,00%
    Wiktor Mościbrodzki, kl. 6k 100,00%
    Mateusz Patkowski, kl. 6g 100,00%

    Pełna lista uczestników i wyniki konkursu dostępne są w załączonym dokumencie.

    Wyniki szkolnego konkursu “The Big English task”

    Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.
    Gratulujemy wspaniałych wyników.

    Organizatorzy konkursu:
    Dorota Skowronek-Matuszkiewicz
    Jakub Cegłowski
    Justyna Wadowska-Boruta

    Continue reading →
  • Zwroty podręczników i książek wypożyczonych z biblioteki 2020-06-02

    Zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej praca bibliotekarzy zostaje ograniczona do przyjmowania zwrotów książek i podręczników. Wypożyczalnia i czytelnia zostają wyłączone z użytkowania.
    Nauczyciele bibliotekarze będą pełnili dyżury zgodnie z harmonogramem pracy umieszczonym na stronie szkoły.

    PROCEDURY PRZYJMOWANIA WYPOŻYCZONYCH KSIĄŻEK:
    1. Książki wypożyczone z biblioteki szkolnej (lektury, literatura piękna) należy zwrócić do 10 czerwca. Należy je zostawić opisane (imię, nazwisko, klasa, numer książki) w pudełku znajdującym się
    w przedsionku przy wejściu do szkoły od strony parkingu.
    Książki można oddawać  w godzinach od 10.00 do 16.00.
    2. Nauczyciel, uczeń, rodzic (ew. rodzic z dzieckiem) zwracający książki muszą zachować reżim sanitarny.
    3. Zwrócone książki i podręczniki trafią do kwarantanny i po 3 dniach zostaną odpisane z karty czytelnika i wrócą na półkę.
    4. Książki dowolne, które zostały zniszczone lub zagubione powinny zostać odkupione.
    (Po uzgodnieniu z bibliotekarzem można zwrócić w zamian inną pozycję).
    5. Uczniowie klas ósmych i kończący naukę w SP 51 zobowiązani są rozliczyć się z biblioteką szkolną do 23 czerwca.

    PROCEDURY PRZYJMOWANIA PODRĘCZNIKÓW:
    1. Podręczniki będą przyjmowane od 15 do 23 czerwca w sali 1A
    (wg harmonogramu w ściśle wyznaczonych godzinach – zał. nr 3).

    2. Podręczniki prosimy zapakować w worek foliowy i opisać wg następującego wzoru:

    • imię i nazwisko ucznia, klasa,
    • wykaz zawierający numery podręczników wypożyczonych
      z biblioteki (wg wzoru z tabeli stanowiącej załącznik nr 1) 

    3. Przyjmowane będą wyłącznie pełne komplety podręczników. W sytuacji zniszczenia podręcznika prosimy o dołączenie wydrukowanego !!!! potwierdzenia wpłaty zgodnie
    z cennikiem (zał. nr 2)

    Jak przygotować podręczniki do zwrotu?
    – zdejmujemy okładki,
    – wycieramy gumką wszystkie podkreślenia, notatki, zapiski, rysunki
    – sprawdzamy czy w podręcznikach językowych znajduje się dołączona płyta
    – rozprostowujemy zagięte kartki ( można przeprasować)
    – wyciągamy ze środka wszystkie swoje kartki z kartkówkami, notatkami itp.
    – pakujemy wszystkie podręczniki do reklamówki lub dowolnego foliowego worka,
    związujemy i opisujemy podając imię i nazwisko oraz klasę i opisujemy wg wzoru.
    !!!! Nie wkładamy do reklamówki podręcznika z religii i ćwiczeń.

    Zał. nr 1 | Wykaz zwracanych podręczników, książek

    Zał. nr 2 | Cennik – uszkodzone, zniszczone podręczniki

    Zał. nr 3 | Harmonogram oddawania podręczników.

    Continue reading →
  • Kącik kulinarny 2020-06-02

    Uczniowie klas I- III z pomocą rodziców i wychowawców przygotowali książkę kucharską.
    Znajdziecie w niej przepisy na smaczne i sprawdzone ciasta oraz dania.

    Przepisy często napisane są odręcznie przez same dzieci a razem z nimi umieszczone są ciekawe zdjęcia, na których dania i ciasta wyglądają przepysznie.

    W odnalezieniu przepisu pomoże Wam spis umieszczony na początku książki. Każdy z Was na pewno znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zachęcamy do korzystania z przepisów.

    Książka kucharska

    Opracowanie:
    p. Barbara Kwiatek
    p. Agnieszka Kowalska
    p. Monika Mazur-Chłopaś

    Continue reading →
  • Świetlica w domu 2020-06-02
    Podstawą wszelkiego szczęścia jest zdrowie.
    Leigh-Hunt

    Powszechnie przyjęło się powiedzenie, że sport to zdrowie. Jednak podejmowanie wszelkiego rodzaju aktywności fizycznej daje nam o wiele więcej korzyści. Sport wpływa nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale też pozytywnie oddziałuje na nasz nastrój. Ludzie, którzy choć trochę się ruszają, mają więcej energii, lepszy humor, samopoczucie oraz samoocenę. Regularne podejmowanie aktywności fizycznej przynosi ewidentne zdrowotne korzyści takie jak zachowanie prawidłowej wagi, wykształcenie nienagannej postawy ciała czy zmniejszenie szans na pojawienie się chorób cywilizacyjnych.  Dzięki uprawianiu sportu dziecko uczy się także, jak dbać o własne ciało, co zdecydowanie procentuje w późniejszych latach życia.

    Kochani pamiętajcie „ W zdrowym ciele  zdrowy duch”

    Filmik – Przygody Oli i Stasia – Aktywność fizyczna.
    Filmik – Dyscypliny sportowe.
    Informacje o różnych dyscyplinach sportowych.
    Ciekawostki sportowe. Historia sportu.
    Filmik – Niesamowici dziecięcy sportowcy.
    Łamigłówki, krzyżówki dla dzieci do druku.
    Zabawy z dzieckiem w domu.
    Zabawy ruchowe dla dzieci w domu.
    Ćwiczenia dla dzieci.
    Piosenka „Ruch to zdrowie”.
    Kolorowanki sportowe do druku.
    Kolorowanki – dyscypliny sportowe do druku.
    Bajka „Sport to zdrowie”.
    Bajka „Reksio sportowiec”.

    Opracowanie: Jadwiga Śliżewska i Bożena Kozaczuk.

    Continue reading →
  • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020/2021 2020-06-01

    Drodzy uczniowie!
    Już we wrześniu czekają nas kolejne wybory do Samorządu Uczniowskiego.
    Jeśli i Ty lubisz działać, chętnie angażujesz się w różne akcje, chcesz wypowiadać się
    w ważnych dla społeczności szkolnej sprawach – Zgłoś się!
    Już teraz możesz zacząć przygotowywać kampanię wyborczą.
    Pomyśl nad swoim programem wyborczym .
    Naprawdę możemy wiele!

    Opiekun SU
    Elżbieta Piskorska

    Continue reading →
  • Radość z przyjaźni 2020-06-01

    Radość z przyjaźni – znana sentencja głosi: ,,Kto znalazł przyjaciela, znalazł skarb” bo przyjaźń to radość i entuzjazm. Przyjaciel dodaje otuchy w smutkach, pomaga wytrwać w trudnościach i cierpieniu. Łatwiej się wtedy dzieli nie tylko sukcesy, ale także troski i chwile bezradności. Prawdziwa przyjaźń to także wierność i zaufanie. W przyjaźni musimy pracować nad sobą, rozwijać w sobie pozytywne wartości, zwalczać wady a zwłaszcza egoizm. W przeciwnym wypadku przyjaźń szybko wygasa.

    Oto przepis na pokonanie samotności i zdobycie przyjaciela?

    Składniki :
    – pół kilograma wspólnych zainteresowań
    – całe opakowanie życzliwości
    – jedna szklanka szczerości
    – 2 łyżki umiejętności słuchania
    – sztuka przebaczania
    – szczypta małych niespodzianek
    – przyprawy: kilka miłych słów (nie przesłodzić)

    Sposób przyrządzania:
    – wszystko przebojowo zmiksować
    – przelać do serca przyjaciela
    – piec w atmosferze zaufania i zrozumienia

    Opracowała: p. Halina Wróbel

    Continue reading →
  • Laurki | Życzenia zakodowane 2020-06-01

    Co będzie potrzebne do odkodowana wybranej laurki

    do wyboru do koloru

    ♦ kredki
    ♦ długopis
    ♦ nożyczki
    ♦ klej
    ♦ ołówek
    ♦ gumka
    ♦ linijka
    ♦ liczydła

    ♦ smartfon
    Dobrej zabawy i radosnego Dnia Dziecka!

     

    Continue reading →
  • Dzień Dziecka 2020-06-01

    Samorząd Uczniowski klas I – VIII wraz z opiekunami przygotował dla Was ciekawe propozycje na Dzień Dziecka. Może coś Wam się spodoba i dzięki tym propozycjom miło spędzicie ten dzień. Zarówno młodsze jak i starsze dzieci znajdą coś ciekawego dla siebie. Zachęcamy do korzystania. Życzymy udanego dnia, wiele radości, zdrowia i szybkiego powrotu do szkoły.

    Zapraszamy do zabaw ruchowych młodsze dzieci:
    Aktywna zabawa z Pipi
    Sposoby na nudę
    Ćwiczenia ruchowe dla dzieci w domu
    Ćwiczenia dla dzieci – prawidłowa postawa

    Kreatywne zabawy plastyczne i techniczne dla dzieci:
    Papierowe pióra
    Dziesięć pomysłów …
    Kreatywne zabawy
    Ciastolina

    Zabawy taneczne dla najmłodszych:
    Układy taneczne
    Taniec połamaniec
    Zabawa

    A może ktoś będzie chciał wraz z rodzicami upiec ciasto?
    Szarlotka sypana
    Tęczowe ciastka
    Ciasto czekoladowe
    Ciasto pszczółka

    Z okazji Dnia Dziecka nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają na wycieczkę do wirtualnego Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

    Do końca czerwca każdy użytkownik mający konto na office może za darmo pobrać minecrafta i grać.
    Są różne poziomy, podział na przedmioty szkolne, wyzwania i wiele innych ciekawych rzeczy.
    Minecraft

    Wirtualny spacer po ZOO w Zamościu

    Ciekawe linki na lekcje bankowości dla starszych
    Akcja Warszawskiego Instytutu Bankowości.
    W ramach Programu Bankowcy dla Edukacji, Warszawski Instytut Bankowości zaprasza szkoły, nauczycieli i uczniów z całej Polski do uczestnictwa w cyklu aktywności online.

    Z OKAZJI 1 CZERWCA PRZYGOTOWALIŚMY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY – UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH I ŚREDNICH SPECJALNĄ AKCJĘ EDUKACYJNĄ.
    SZCZEGÓŁY PONIŻEJ.

    5 czerwca zapraszamy na spotkanie online z ekspertem ds. cyberbezpieczeństwa.
    #1czerwcazWIB – harmonogram wydarzeń

    Godz. 10:00 – 10:45
    LEKCJA ONLINE „PEWNE JAK W BANKU – HISTORIA BUDOWANIA ZAUFANIA”
    Zapraszamy uczniów starszych klas szkół podstawowych I ponadpodstawowych. Będzie o bankowości, o zaufaniu, o historii. Gratka nie tylko dla osób z zainteresowaniem ekonomicznym, czy historycznym, ale dla wszystkich, którzy lubią wiedzieć „dlaczego tak jest?”
    Prowadzenie: Mariusz Wdowiak, bankowiec, Wolontariusz Projektu BAKCYL
    Aby wziąć udział w spotkaniu należy otworzyć;link: Lekcja o bankowości nr 1

    Godz. 11:15 – 12:00
    LEKCJA „BANKOWOŚĆ ZAWÓD BANKOWCA”
    Zapraszamy uczniów szkół podstawowych, od klasy IV do VIII. Będzie o roli banków, o wymaganiach stawianych bankowcom. Z przykładami, dużą dawką humoru – bo praca w banku jest ciekawa!
    Prowadzenie: Urszula Szulc, Warszawski Instytut Bankowości, Wolontariusz Projektu BAKCYL
    Aby wziąć udział w spotkaniu należy otworzyć link: Lekcja o bankowości nr 2

    Godz. 12:45 – 14:25
    LEKCJA „BEZPIECZEŃSTWO W CYBERPRZESTRZENI”
    Zapraszamy uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jeśli korzystasz ze smartfona, masz komputer, łączysz się z siecią, korzystasz z mediów społecznościowych, to ta lekcja jest dla Ciebie 🙂
    Prowadzenie: Mateusz Zając, Warszawski Instytut Bankowości.
    Aby wziąć udział w spotkaniu należy otworzyć link: Lekcja o bankowości nr 3

    KONKURS ŁAMIGŁÓWKI Z BAKCYLEM
    Konkurs z nagrodami dla uczniów szkół podstawowych. Zadanie polega na stworzeniu rebusu z określonym hasłem. Hasło i formularz zgłoszeniowy będą dostępne 1 czerwca Szczegóły na stronie:
    Link do konkursu “Łamigłówki z BAKCYLEM “

    Zapraszamy do obejrzenia materiałów video z udziałem ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa i finansów.
    Filmy dostępne na kanale YouTube Warszawskiego Instytutu Bankowości:
    Bezpieczeństwo działań w sieci: Bezpieczeństwo działań w sieci

    NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ: Oszustwa na BLIKa

    BĄDŹ CYBERBEZPIECZNY – ZAWSZE Cyberbezpieczeństwo zaczyna się w domu

    Filmy z udziałem Rafała Rutkowskiego – artysty i kabareciarza:
    Bądź cyberbezpieczny

    Opracowały:
    p. Barbara Kwiatek, p. Elżbieta Piskorska

    Continue reading →
365
Skip to content