Idźmy naprzód z nadzieją

17 października 2017 r. społeczność naszej szkoły zgromadziła się na uroczystym apelu z okazji XVII Dnia Papieskiego.

Jest to dzień wdzięczności i łączności duchowej ze św. Janem Pawłem II i promocji jego nauczania.

W związku z tym uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno – muzyczny poświęcony Osobie Papieża Jana Pawła II. Tegoroczna uroczystość przebiegała pod hasłem ,, Idźmy naprzód z nadzieją”. Hasło jest cytatem z Listu Apostolskiego Novo Millenio Ineunte – dokumentu podpisanego przez św. Jana Pawła II 6 stycznia 2001 roku.

Poszczególne części montażu -przygotowane przez p. Annę Bochniak i s. Barbarę – przypominały nam postać wspaniałego człowieka, bez reszty oddanego Bogu i światu. Uczniowie poznali najważniejsze fakty z życia naszego Patrona oraz mogli podjąć refleksję nad myślami Papieża o nadziei, która jest istotnym wyznacznikiem życia chrześcijanina. Cały swój pontyfikat Ojciec Święty poświecił ukazywaniu najwyższych wartości – miłości, modlitwy, prawdy i nadziei. Jak twierdził, wielkie rzeczy dokonywać się mogą tylko w umiłowaniu Boga, drugiego człowieka oraz przez prawdę. To on nas nauczył, co znaczą słowa: wiara, nadzieja, modlitwa, miłość bliźniego i radość przebaczania.

Uczniowie zachęcili wszystkich, by nasze życie było autentyczne, ale żeby tak było, musimy żyć prawdziwą nadzieją. To nasz św. Patron miłością zawojował świat, dlatego na zakończenie apelu wspólnie z chórem szkolnym – prowadzonym przez p. Urszulę Cękałę i p. Jacka Grykałowskiego – odśpiewaliśmy BARKĘ.

Opracowanie – Anna Bochniak