SP51 Lublin
2017-2018K 17-18

Bądź bezpieczny na drodze – konkurs

VIII wojewódzki konkurs szkolny pt.: „Bądź bezpieczny na drodze” pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Lubelskiego, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Dyrektora WORD-u w Lublinie.

Hasło VIII edycji konkursu brzmi: „Jesteś na drodze. Włącz myślenie!”

Jesteś pieszym lub rowerzystą? Czego oczekujesz od innych uczestników ruchu? Weź udział w konkursie i zmień zachowanie innych uczestników ruchu drogowego na lepsze!
I. Cel konkursu: Celem konkursu jest kształtowanie właściwych nawyków zachowania się dzieci i młodzieży na drodze
oraz uświadomienie odpowiedzialności za bezpieczeństwo własne i innych uczestników ruchu drogowego.
II. Organizatorzy: Szkoła Podstawowa nr 4 im. Papieża Jana Pawła II w Łęcznej, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Lublinie.
III. Uczestnicy: Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych z terenu woj. lubelskiego.
IV. Warunki uczestnictwa:
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest indywidualne (prace zespołowe nie będą oceniane) wykonanie pracy literackiej, grafiki komputerowej lub skryptu w języku kodowania Scratch uwzględniającego tematykę konkursu.

1) Prace literackie – dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej
Pracą może być rymowany wiersz do 4 zwrotek lub hasło poświęcone edukacji komunikacyjnej dzieci i młodzieży. Pracę przesyłamy do organizatorów w wersji elektronicznej (plik Worda) i wydrukowaną.

Grafika komputerowa – dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowe. Grafika komputerowa może być wykonana w dowolnym programie graficznym, np. Paint i zapisana w formacie: bmp, jpg, png lub tiff o minimalnym rozmiarze: 600×900 pikseli, a rozmiar pliku nie powinien przekraczać 10 MB.
Do organizatorów pracę dostarczamy zarówno w wersji elektronicznej zapisanej na płycie CD-R lub DVD i jej wydruk na papierze o grubości ok. 160g/m2 (np. kartka z bloku technicznego) w formacie A4.

3) Skrypty wykonane w języku kodowania Scratch – dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej
Zadaniem uczestników konkursu w tej kategorii jest wykonanie animacji komputerowej, gry komputerowej lub programu edukacyjnego. Ocenie jury podlega: ilość poleceń, bezawaryjność programu, przejrzystość kodu, stopień skomplikowania (np. ilość duszków, ich kostiumów, zmiennych czy poziomów), funkcjonalność aplikacji. Pracę należy stworzyć (umieścić) na serwerze Scratch’a (http://scratch.mit.edu). Ponadto, należy go zapisać w postaci pliku: nazwisko_imie.sb2 wraz ze skanem wypełnionych i podpisanych załączników.

V. Zasady uczestnictwa:
1. Konkurs będzie przeprowadzony w dwóch etapach: szkolnym i wojewódzkim.
2. Etap szkolny konkursu: w terminie do 12 marca 2018 r. prace należy składać do nauczycieli techniki i informatyki SP51 w Lublinie. Następnie trzy najlepsze prace wyłonione w szkolnym etapie (z każdej kategorii) zostaną przesłane do organizatora etapu wojewódzkiego (SP4 w Łęcznej).
3. Każda praca musi być podpisana i należy dołączyć do niej kartę informacyjną z następującymi danymi: imię i nazwisko autora, klasa, nazwa i adres szkoły, nr telefonu oraz imię i nazwisko nauczyciela, pod kierunkiem którego została wykonana – załącznik nr 1.
4. Każdy opiekun pracy (rodzic) powinien wyrazić zgodę na publikację prac konkursowych i zgodę na przetwarzanie danych osobowych – załącznik nr 2.

 Patrycja Wysocka

TABLICA ARTYKUŁÓW | Zgłoś poprawkę lub literówkę do artykułu | webmaster⚙sp51.lublin.eu

Skip to content