2017-2018Św 17-18

Wielkanoc w świetlicy

W świetlicy czas przed świętami upłynął bardzo pracowicie. We wszystkich salach pojawiły się wiosenno-świąteczne dekoracje,

dzieci wykonywały różne prace plastyczne: kwiaty, kartki świąteczne, pisanki. Rozmawialiśmy o tradycjach i zwyczajach świątecznych. W świetlicy 5A odbyły się wesołe zabawy i konkursy wielkanocne dla uczniów klas pierwszych. Podczas konkurencji dzieci podzielone były na cztery drużyny. Grupy zmierzyły się z krzyżówkami, zagadkami i pytaniami dotyczącymi Świąt Wielkanocnych.

Druga część konkursu polegała na sportowych zmaganiach z jajkiem, były wyścigi z jajkiem na łyżce i turlanie jajka nosem. Najwięcej emocji wywołała ostatnia konkurencja- obieranie jajka na czas. Zwycięską grupą okazała się drużyna “pisanek” w składzie: Maciej Misiuk, Radek Mazur, Ada Smyl, Nela Swatowska oraz Lena Kędziora.

Na zakończenie odbyło się wspólne składanie życzeń i symboliczne podzielenie się jajkiem.

Wszystkim, z okazji Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkiego najlepszego: zdrowia, szczęścia i radości.