Nadzwyczajny Koncert Chopinowski

Etella Czupryk-Kotyuk to światowej sławy ukraińska pianistka. Jest też laureatką wielu konkursów.

Od lat koncertuje z europejskimi i kanadyjskimi orkiestrami symfonicznymi. Na Ukrainie zasiada w jury prestiżowego międzynarodowego konkursu im. Łysenki. Jest też wiceprezesem Stowarzyszenia Pianistów Ukraińskich. W Polsce jest po raz kolejny i za każdym razem zachwyca podczas koncertów chopinowskich. 26 kwietnia 2018 roku mieliśmy zaszczyt gościć panią Etellę w Szkole Podstawowej nr 51 w Lublinie. Specjalnie dla naszej szkolnej społeczności zagrała nadzwyczajny koncert chopinowski z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wysłuchaliśmy:
Ballada g-moll op.23
Ballada f-moll op.52
Nokturn b-moll op.9 nr.1
Nokturn H-dur op.9 nr 3
Etiuda E-dur op.10 nr 3
Etiuda C-dur op.10 nr 7
Andate spianato i Wielki Polonez Es-dur op.22

Po koncercie, pani Etella przyjęła kwiaty od delegacji uczniów i nauczycieli, rozdawała autografy. Na zakończenie wręczyła pani dyrektor, własnoręcznie namalowany obraz Jana Pawła II, dzieląc się z publicznością swoimi przeżyciami ze spotkań z Ojcem Świętym podczas pielgrzymek. Spotkanie z panią Etellą Czupryk i jej wspaniały koncert na długo zostaną w naszej pamięci.

Dziękujemy p. Jackowi Grykałowskiemu za zaproszenie pani Czupryk do naszej szkoły i zadbanie o miłą atmosferę.

Opracowanie – A. Lange