III edycja Digital Youth Forum w Warszawie

Dnia 17 maja 2018 r. odbyła się III edycja Digital Youth Forum w Warszawie w Centrum Kopernika, zorganizowana przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Grupa uczniów z klas 6 – 7 naszej Szkoły wybrała się tam wraz z opiekunem p. Marcinem Stecem. DYF to jednodniowa impreza dotycząca kreatywnego korzystania z nowych technologii i bezpieczeństwa online.

Formułą eventu były trzy 90-minutowe sesje, podczas których wystąpiło 5 prelegentów. To nastolatkowie, których aktywność w obszarze nowych technologii imponowała rówieśnikom, oraz dorośli, którzy inspirowali swoim doświadczeniem, wiedzą i osiągnięciami.

Dzielili się oni z uczestnikami swoimi historiami, wiedzą i pasjami. Opowiadali np.: o bezpieczeństwie na Facebooku, sztucznej inteligencji, zaawansowanym hakowaniu, programowaniu czy kreowaniu własnej marki w Internecie.

W czasie przerwy można było zwiedzić strefę wystawową, wziąć udział w miniwarsztatach i poeksperymentować z nowymi technologiami.

Uczestnik wyjazdu – Aleks Mościbrodzki

Patrycja Wysocka