Rozlicz PIT w Lublinie

Każda osoba mieszkająca w Lublinie, bez względu na swoje miejsce zameldowania, może rozliczyć roczny podatek PIT w naszym mieście. Wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny lubelski adres zamieszkania i złożyć go w jednym z urzędów skarbowych.
Jeśli płacisz podatek tam gdzie mieszkasz, wraca on do Ciebie w postaci dobrze działających szkół, przedszkoli, żłobków, lepszych dróg i skrzyżowań na terenie miasta, ścieżek rowerowych, nowych autobusów i trolejbusów, oferty kulturalnej i sportowej, jednym słowem – lepiej funkcjonującego miasta. To bardzo ważne, żeby rozliczać PIT w mieście, z którego infrastruktury korzystamy na co dzień, wówczas nasze pieniądze zostaną wykorzystane właśnie na rozwój infrastruktury gminnej, która będzie służyć również Tobie i Twoim bliskim. Jeśli natomiast mieszkasz i pracujesz w Lublinie, a PIT rozliczasz poza Lublinem, to Twój podatek dochodowy do Ciebie nie wróci. Zostanie wykorzystany na inwestycje, szkoły, przedszkola czy drogi tam, gdzie go wysyłasz.

Pomyśl o miejscu zamieszkania przy płaceniu podatku! Mieszkasz w Lublinie, ale do tej pory płaciłeś podatki tam gdzie jesteś zameldowany? Możesz to zmienić! Rozlicz się w lubelskim urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania.

Z każdego 1.000 zł zapłaconego przez Ciebie podatku dochodowego 483,30 zł trafia z powrotem do budżetu miasta Lublin. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji i więcej środków na świadczone przez miasto usługi, które będą służyć Tobie i Twoim bliskim.

Jak rozliczyć PIT w Lublinie?
Żeby rozliczyć PIT w Lublinie należy złożyć deklarację podatkową PIT za dany rok w jednym z Urzędów Skarbowych w Lublinie, (I Urząd Skarbowy w Lublinie lub III Urząd Skarbowy w Lublinie) właściwym miejscowo ze względu na adres zamieszkania, tj. wskazania w deklaracji podatkowej PIT (np. PIT36, PIT37) – Lublin jako miejsce zamieszkania.

Ile z PIT wpływa do budżetu miasta Lublin?
Dla osoby zarabiającej miesięcznie 4.000 zł brutto, odprowadzony do Urzędu Skarbowego podatek roczny wyniesie 3.444 zł, z tego do budżetu miasta Lublin w postaci udziału w podatku dochodowym dla gminy wróci 1.311 zł oraz w postaci udziału dla powiatu wróci 353 zł. Łączny udział w podatku PIT dla miasta Lublin, w omawianym przypadku, wyniesie 1.664 zł.”

“Rozlicz się w lubelskim urzędzie skarbowym
właściwym dla miejsca zamieszkania, a po 1 maja
będziesz miał możliwość wzięcia udziału w loterii
i wygrania jednej z kilkudziesięciu nagród.”

więcej informacji na stronie:

Patrycja Wysocka