2018-2019Rada Rodziców

Ciężar plecaków naszych dzieci

Rada Rodziców podejmuje wyzwanie – chcemy coś zmienić w sprawie ciężkich plecaków naszych dzieci

Rada Rodziców SP51 tuż przed feriami wystąpiła z propozycją, aby wprowadzić w szkole cały system zmian, które realnie zmniejszą ciężar plecaków.
System opiera się na następujących założeniach:

1. Szafki na książki dla wszystkich uczniów wyrażających chęć korzystania z nich
2. Zastosowanie w praktyce, we wszystkich klasach IV-VIII zasady „1 książka na ławkę”
3. Zintensyfikowanie wykorzystania e-podręczników podczas zajęć lekcyjnych przez nauczycieli
4. Udostępnienie e-podręczników uczniom do wykorzystania w domu (jeśli tylko wydawnictwa przygotowały takie materiały)

Sprawa będzie poruszona i szerzej dyskutowana na marcowym Walnym Zebraniu Przedstawicieli RR z udziałem Dyrektora szkoły.

Wiceprzewodnicząca Rady Rodziców
Anna Kochalska-Wasak