2019 | Rok Układu Okresowego

UNESCO ogłosiło rok 2019 Rokiem Układu Okresowego.

W naszej Szkole trwają obchody tego wydarzenia.

Uczniowie klas VII i VIII w miesiącu marcu brali udział w projekcie „Kto jest kim w układzie okresowym?” zorganizowanym przez nauczycielki chemii: panią Agnieszkę Mełgieś i panią Dorotę Żak.

Zadaniem uczniów w ramach projektu było wykonanie pracy plastyczno-literackiej w postaci (do wyboru): listu gończego, dowodu osobistego, zaproszenia na spotkanie autorskie, komiksu, chembooka, eseju lub w innej formie wykonanej dowolną techniką. Samodzielnie przygotowana praca plastyczno-literacka powinna zawierać podstawowe informacje a także ciekawostki (we właściwościach, występowaniu lub zastosowaniu) na temat wybranego pierwiastka. Najwięcej prac uczniowie wykonali w formie listu gończego, co można zobaczyć w fotorelacji.

Przed nami kolejne wydarzenia, ale o tym już wkrótce.

Opracowanie: p. Dorota Żak

Patrycja Wysocka