2018-2019Św 18-19

Dzień Dziecka w świetlicy

Dnia 31 maja 2019 r. na małym boisku szkolnym został zorganizowany Świetlicowy Dzień Dziecka.

Dzień ten przepełniony był wieloma atrakcjami min. odbyły się drużynowe zawody w przeciąganiu liny, wyścigi w trzyosobowych śmiesznych spodniach oraz zawody na nartach wieloosobowych. Dużą atrakcją była też zabawa z szaloną piłeczką, gdzie zadaniem zawodników było trafienie gumowym młotkiem w piłeczkę ping-pongową. Następna zabawa to tzw.” cymbergaj”, tu zadaniem uczniów było trafienie drewnianym krążkiem w małe bramki, które były odpowiednio punktowane.

W trakcie konkursów dzieci miały okazję sprawdzić swoją celność przy stanowiskach: zbij puszkę, traf sędziego i mini-golf. Największą jednak atrakcją okazała się drużynowa zabawa w “hamburgery”, gdzie zadaniem drużyn było szybkie skomponowanie składników do gigant-hamburgera oraz zabawa w “Pudziana”, gdzie jedna osoba była ubrana w wielki dres, który reszta grupy uzupełniała nadmuchiwanymi “balonami -mięśniami”. Śmiechu było co niemiara.

Na zakończenie sportowych zmagań chętne dzieci zamieniły się w postaci z cyrku. Wszystkim bardzo dziękujemy za wspólną zabawę.

Dla tych uczniów naszej świetlicy, którzy mieli wtedy lekcje niespodzianki czekały w salach. Wychowawcy przygotowali słodkie upominki, loterię fantową, zawody sportowe, zabawy z chustą. Z okazji swojego święta dzieci miały okazję malować na swoich rękach, wykonując popularne teraz tatuaże czy sami przygotować dla siebie upominek – własny kubek – zaprojektowany i samodzielnie wykonany.

Wszystkim dzieciom życzymy dużo uśmiechów i radości nie tylko dzisiaj, ale przez cały rok.