2018-2019K 18-19S 18-19

Świadkowie Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II

Uczeń naszej szkoły, Filip Olszański zdobył 2 miejsce w Konkursie pt.: „Świadkowie Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny”.Konkurs zorganizowany był przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, we współpracy z Wydziałem ds. Wychowania Katolickiego Kurii Metropolitalnej w Lublinie oraz Instytutem Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu Oddział w Lublinie.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk oraz Przewodniczący Regionu Środkowowschodniego NSZZ „Solidarność” Marian Król.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Regulamin Konkursu „Świadkowie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny”
Zachęcamy do udziału w Konkursie „Świadkowie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny”. Jego celem jest zainteresowanie młodych ludzi najnowszą historią Polski przez zachęcenie do poszukiwań w swoich miejscowościach osób, które były bezpośrednimi uczestnikami wydarzeń związanych z pierwszą pielgrzymką Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 roku.

Organizatorem Konkursu jest Kuratorium Oświaty w Lublinie przy współpracy z Wydziałem ds. Wychowania Katolickiego Kurii Archidiecezji Lubelskiej i Instytutem Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu.

Uczestnikami Konkursu mogą zostać uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i oddziałów gimnazjalnych.

Głównym zadaniem uczestników konkursu jest stworzenie krótkiego filmu dokumentalnego o wybranym świadku wydarzeń pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Polski w 1979 roku z wykorzystaniem wspomnień, materiału ikonograficznego (zdjęcia, dokumenty itp.) Czas trwania filmu: nie krótszy niż 3 minuty i nie dłuższy niż 5 minut.

Publikacja: 2019-05-10 | Patrycja Wysocka

Patrycja Wysocka