2019-2020Św 19-20

Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 20.09.2019 r. w świetlicy 11A odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu VII Policji w Lublinie. W spotkaniu uczestniczyły dzieci ze wszystkich sal świetlicowych. Prowadzący spotkanie policjanci udzielili uczniom kilka cennych wskazówek dotyczących bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym oraz jak należy poruszać się po chodniku. Uczniowie dowiedzieli się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i korzystać z sygnalizacji świetlnej. Policjanci podkreślali jak ważne dla własnego bezpieczeństwa jest noszenie elementów odblaskowych szczególnie teraz w okresie jesiennym. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, zadawali dużo pytań oraz chętnie brali udział w konkursach przygotowanych przez naszych gości. Organizatorami spotkania byli: Aneta Gontarz, Agnieszka Gawłowska, Dorota Matacz i Tomasz Kalinowski.