2019-2020Św 19-20

Pyrolandia – wykopki w świetlicy

W dniu 26 września w świetlicy 11A odbyły się wesołe zajęcia z ziemniakiem w roli głównej. Dzieci zapoznały się z krótką historią na temat “Pyra, kartofel, grula – czyli, jak ziemniaki zawładnęły światem”. Dowiedziały się jak się je uprawia, jakie mają wartości odżywcze, skąd pochodzą i co można z nich zrobić. Nasi uczniowie dowiedzieli się również co to są wykopki.  Wreszcie nadszedł czas na największe emocje towarzyszące konkurencjom sprawnościowym. Konkurencja “Zbiory ziemniaków” to taka , w której dzieciaki nie mają sobie równych, bo nikt oprócz nich nie robi tego tak błyskawicznie i tak dokładnie- do ostatniego ziemniaka. Były tez inne konkurencje , takie jak sadzenie ziemniaków, podawanie ziemniaków na czas czy bieg z ziemniakiem. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały “Cudaki”- oczywiście z ziemniaków. Zajęcia prowadziły panie: Aneta Gontarz, Dorota Matacz i Agnieszka Gawłowska.