Turniej Językowy Szkół Partnerskich

W ramach Tygodnia Języka Polskiego 21 lutego siedmioosobowa drużyna naszych uczniów z klas 8b i 8d

wzięła udział w Turnieju Szkół Partnerskich organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 18 w Lublinie.

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykazać się wieloma umiejętnościami m.in. doskonałą znajomością zagadnień z literatury, nauki o języku i ortografii, perfekcyjną recytacją oraz pomysłowością w przygotowaniu plakatu i reklamy. Nie bez znaczenia była szybkość, refleks i współpraca zespołowa.

Uczniowie doskonale poradzili sobie z wykonaniem zadań i zajęli II miejsce. Miłym akcentem kończącym turniej był słodki poczęstunek w postaci tortu, który przygotowali gospodarze. Uczniów do turnieju przygotowały p. Iwona Kwiatkowska-Fus i p. Agnieszka Maj.

Opracowanie: p. I. Kwiatkowska-Fus

Patrycja Wysocka