Chcemy pamiętać

„Naród, który traci pamięć, traci sumienie.”
Zbigniew Herbert

Szkoła Podstawowa Nr 51 im. Jana Pawła II włączyła się w organizowaną przez MEN akcję „Szkoła pamięta” upamiętniającą ważne postacie i wydarzenia.

25 października ponad 40 uczniów z klas 4a i 5h oddało hołd bohaterom, którzy walczyli o niepodległą Polskę w latach 1939- 1956. Uczniowie odwiedzili pomnik Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, gdzie zapalili znicze.

Przy szkole rośnie Dąb Pamięci poświęcony porucznikowi AK Zygmuntowi Bogdanowiczowi zamordowanemu w Charkowie. Jest tu też obelisk z wyrytą o bohaterze informacją. Mijamy go codziennie – ale czy pamiętamy? Dziś zapłonęły przed nim znicze.Pamiętali również o naszym wielkim rodaku – patronie naszej szkoły papieżu Janie Pawle II. W parku, obok szkoły znajduje się obelisk przypominający jego pobyt na Czubach.

Uczniowie wzięli udział w akcji z wychowawcami: Iwoną Kwiatkowską – Fus, Katarzyną Sudewicz i Iwoną Piotrowicz.

opracowanie: p. Katarzyna Sudewicz

Anna Wójcik