Europejski Tydzień Kodowania „Code Week 2019”

Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa organizują wydarzenia związane z programowaniem. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia.

W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty. Koordynatorem akcji w naszej szkole był p. Marcin Stec, nauczyciel informatyki i matematyki. Zamiast tradycyjnych lekcji informatyki, czas ten przeznaczony był wyłącznie na zajęcia związane z kodowaniem i robotyką. Uczniowie programowali Minecrafta, tworzyli gry w Scratchu, kodowali Photona oraz brali udział w wielu akcjach towarzyszących m.in. konkursie QRCode.

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, zaangażowani uczniowie i nauczyciele otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w przedsięwzięciu. Nie możemy się doczekać kolejnej edycji Code Weeka!
opracowanie: Marcin Stec

Anna Wójcik