2019-2020Ogólnopolski

XIV Olimpiada Informatyczna Juniorów zakończona

13 stycznia 2020 roku był ostatnim dniem, w którym uczniowie mogli przesyłać rozwiązania zadań podczas zawodów I stopnia XIV Olimpiady Informatycznej Juniorów.

Naszą szkołę od września 2019 roku reprezentuje uczeń klasy 8e – Mikołaj Kowalik.

Zawody I stopnia składały się z trzech tur. Pierwsza tura (testowa) zawodów I stopnia polegała na rozwiązaniu testu, a kolejne dwie (otwarta i ukryta) na samodzielnym rozwiązaniu 4-6 zadań w każdej z tych tur poprzez napisanie programu w języku C++ rozwiązującego podany w zadaniu problem. Wynikiem zawodów I stopnia jest suma punktów uzyskanych w tych trzech turach.

Laureaci i finaliści Olimpiady otrzymują celującą roczną ocenę klasyfikacyjną z informatyki oraz są przyjmowani do wybranych szkół ponadpodstawowych w całym kraju poza zwykłym postępowaniem kwalifikacyjnym. Uprawnienia te przysługują na zasadach określonych w Ustawie o systemie oświaty.Ranking oraz lista osób zakwalifikowanych do II etapu zostanie opublikowana na początku lutego.

Ucznia do konkursu przygotowuje nauczyciel informatyki – Pan Marcin Stec.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu!

opracowanie: Marcin Stec

Krzysztof Mackiewicz