Tydzień Bezpiecznego Internetu

11 lutego 2020 r. obchodzimy kolejną edycję Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI).DBI 2020 odbywa się pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. “(…) Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.(…)”
To działajmy razem!

W naszej szkole, tradycyjnie już od kilku lat, organizujemy
“Tydzień Bezpiecznego Internetu w SP51”.

W dniach od 11 do 17 lutego br. zapraszamy klasy IV , V i VII na zajęcia mające na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W klasach czwartych oraz w klasach 5a, 5h, 5i zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci zostaną zrealizowane w ramach godziny wychowawczej przez p. S. Wiracką. W pozostałych klasach piątych zajęcia dotyczące cyfrowego bezpieczeństwa przeprowadzi p. P. Wysocka na lekcjach techniki.

W klasach siódmych spotkania na temat „fake newsów” przeprowadzą pracownicy Pedagogicznej Biblioteki Wojwódzkiej im. KEN w Lublinie p. J. Tarasiewicz i p. M. Sztorc w marcu br. (szczegóły wkrótce). Zajęcia na temat „fake newsów” odbędą się w ramach projektu „Kliknij. Sprawdź. Zrozum”, który jest realizowany przez Fundację Społeczeństwa Informacyjnego wraz z partnerami – Goethe Institut i Polityka Insight.

Zapraszamy także wszystkich uczniów klas IV – VIII do wzięcia udziału w “akcji korytarzowej” z wykorzystaniem kodów QR pt. „Poznaj zasady bezpieczeństwa w sieci”.

Na szkolnym korytarzu, segment C, przy bibliotece zostały wywieszone
kody QR z zasadami bezpieczeństwa w sieci.

Uczniowie, rozkodujcie te zasady, przepiszcie je na kartkę. Kartki z zasadami podpiszcie imieniem i nazwiskiem. Wpiszcie klasę i przynieście do biblioteki szkolnej do 17 lutego.

Spośród uczestników akcji podczas najbliższego serwisu informacyjnego zostaną wylosowane 3 kartki, ich autorzy zostaną nagrodzeni upominkami.

Opracowanie: p. S. Wiracka

Patrycja Wysocka