2019-2020B 19-20

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.
Wirtualna Biblioteka Szkolna  zaprasza do świętowania i przedstawia cztery propozycje.

Jeśli jesteście gotowi zapraszamy Was do bajkowego pociągu pełnego znanych misiów.
Wyruszcie z nami w podróż rozwiązując quiz  Misiowi bohaterowie. Znasz ich?

Dojechaliśmy do stacji Tuwimowo. Tu sprawdzicie znajomość wierszy Juliana Tuwima. Dobra zabawa dla dzieci i dorosłych gwarantowana. Link do formularza jest następujący: W Tuwimowie – test ze znajomości wierszy Juliana Tuwima

Teraz pora wybrać się na podwieczorek z grupą dobrych znajomych . Oto quiz dla uczniów klas starszych,
w którym spotkacie bohaterów lektur. Czy znasz ich wszystkich?  Znasz bohaterów lektur?

Na koniec święta dostaniecie też coś na wynos. Zabierzcie i korzystajcie, gdy pojawi się taka potrzeba. Pamiętajcie, ze prawo autorskie wypada znać i przestrzegać. W końcu każdy z nas bywa autorem.
Prawo autorskie po co i dla kogo?

Życzymy dobrej zabawy!