2019-2020Św 19-20

Świetlica w domu

Nauka nie musi być nudna. Przymusowy czas spędzany w domu to świetna okazja do przeprowadzenia prostych eksperymentów chemicznych i fizycznych. Wprawdzie przedmioty te będziecie mieli dopiero w VII i VIII klasie, a już teraz warto zastanowić się nad zjawiskami, z którymi spotykacie się na co dzień. Jak udowodnić, że jest powietrze gdy go nie widać? Czy tulipan może być zielony? Czy kartka papieru utrzyma szklankę wody? Czy woda może wędrować po sznurku? Proponowane działania możecie wykonać z materiałów dostępnych w domu. Pamiętajcie jednak o rozmowie z rodzicami. Do przeprowadzenia niektórych eksperymentów potrzebna będzie pomoc dorosłych. Zapraszamy do eksperymentowania i poznawania otaczającego Was świata.

Eksperymenty w domu.

Filmik – eksperymenty z mamą.

Czy rośliny się pocą i nie tylko.

Doświadczenia dla dzieci.

Eksperymenty dla dzieci.

Piosenka “Wynalazki”.

Bajka “Byli sobie wynalazcy” – “Bracia Wright i lotnictwo”.

Bezpieczne masy plastyczne z produktów dostępnych w kuchni.

Filmik z eksperymentem.

Zrób sam – pomysły na sztuczki.

Domowe zabawy z wodą.

YouTube wpisz w wyszukiwarkę: #eksperymentyzdziećmi, #Kopernikwdomu, domowe eksperymenty, Nauka Jest Fajna!