2019-2020Św 19-20

Świetlica w domu

Dzień dobry Uczniowie,

jak się czujecie? Co u Was słychać? Każdy dzień przybliża nas do powrotu do szkoły, możliwości spotkania się i porozmawiania o tym czasie, który przeżywamy.  Aby uatrakcyjnić i uprzyjemnić Wam czas, kiedy szkoła i świetlica zawitały do Waszych domów, nauczyciele świetlicy przygotowali różne informacje dotyczące książek. Przejrzyjcie nasze propozycje. Wybierzcie coś dla siebie. Może coś Was zainteresuje lub zainspiruje. Bawcie się, twórzcie, wykorzystujcie ten czas kreatywnie. Wspólnie zróbmy niepowtarzalną „świetlicę w domu”.

Przypominamy o konkursie na zakładkę do książki.

Wykonaj zakładkę według własnego pomysłu i dostępnych materiałów. Wspólnie z Rodzicami zrób zdjęcie i prześlij na adres: swietlicasp51@wp.pl do końca maja. Konkurs rozstrzygniemy, mailem zwycięzców poinformujemy, a nagrody i dyplomy najpóźniej dostaniecie wraz ze świadectwami.

Zakładka do książki.

Pomysły na proste, kolorowe zakładki z papieru.

Zakładki narożne origami.

Zakładka koty.

Jak powstała książka? W tych linkach znajdziesz różne ciekawostki i wiadomości dotyczące historii książki.

Film stworzony na warsztatach animacji o tym „Jak powstaje książka”.

Jak powstało pismo – film edukacyjny.

Film ten zawiera dzieje książki.

Galeria najoryginalniejszych książek na świecie.

Po co nam książki? Jak z nimi postępować? Co czytać?

Zalety czytania książek .

Zasady korzystania z książki.

10 najlepszych książek dla dzieci.

Dzieci odpowiadają – Co to jest książka?

Tutaj znajdziesz piosenki o książkach. Posłuchaj, pośpiewaj, wybierz ulubioną piosenkę.

Piosenka “Pociąg do książek”.

YouTube wpisz w wyszukiwarkę: piosenki o książkach.

Drodzy uczniowie te linki zaprowadzą Was do audiobooków, wywiadów, baśni do czytania i oglądania

Bajki do słuchania.

Utwory wielu pisarzy dla dzieci np. H. Ch. Andersena.

Audiobook – „Asiunia” Joanna Papuzińska.

Wywiad z G. Kasdepke.

Bajka dla dzieci “Rodzina Treflików” – “Warto czytać”.

Bajka zasypiajka, dla tych, co nie mogą zasnąć z powodu natłoku myśl

Książka bez obrazków, czyta Maciej Stuhr.

Bajeczki do czytania.

Bajki do czytania oglądania i nie tylko.

Audycja w magicznej bibliotece.

A tutaj są quizy dotyczące baśni i wierszy. Sprawdź swoją wiedzę i baw się dobrze:

Quizy dotyczące bajek i wierszy znanych autorów.

Ciekawe logiczne łamigłówki dotyczące książek.

A na koniec pomysł na wolne popołudnie: Zacznij własną swoją książkę. To zadanie, które zajmie kilka wieczorów. Bohaterem historii mogą być: szkolny kolega, pies, a nawet sam autor. Każdego wieczoru dopisuj nowy rozdział. Zaprojektuj okładkę. Stwórz ilustracje. Ta książka może być oryginalnym prezentem dla…

Dobrej zabawy, nowej wiedzy, dużo radości i optymizmu. Trzymajcie się zdrowo.

opracowanie Katarzyna Godziszewska-Świrgoń i Sylwia Śliwińska