2019-2020S 19-20

Międzynarodowy sukces w Münster

Uczennice naszej szkoły: Alicja Matuszewska (kl.8d) i Zuzanna Zepchła (kl. 8d) zostały laureatkami w międzynarodowym konkursie szkolnym “Begegnung mit Osteuropa” (Spotkanie z Europą Wschodnią), który odbył się w styczniu w Niemczech. Nasze reprezentantki otrzymały nagrodę pieniężną w wysokości 100 euro. Wyniki ogłoszono w ostatnich dniach kwietnia.

Wśród organizatorów znalazły się: Ministerstwo Kultury i Nauki kraju związkowego Nadrenii Północnej Westfalii, Ministerstwo Szkolnictwa i Edukacji Nadrenii Północnej Westfalii oraz samorząd okręgowy miasta Münster. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i średnich krajów Europy Środkowej i Wschodniej. Miał na celu odkrywanie wspólnego europejskiego dziedzictwa kulturowego oraz promowanie historycznego pojednania Niemiec z krajami sąsiadującymi.

Motto tegorocznej edycji konkursu brzmiało: “Europa – jestem jej częścią!” Uczestnicy mogli stworzyć projekty z różnych dziedzin: sztuki, muzyki, tańca, literatury, historii, geografii, gospodarki/polityki. Nasze uczennice wykonały pracę w kategorii – fascynacja sztuką.
W projekcie zatytułowanym “Ein Blatt auf der Abenteuerreise” samodzielnie opracowały niekonwencjonalny smartfon, w którym w formie bloga opowiedziały po niemiecku zabawną historię żółtego liścia odbywającego niezwykłą podróż po kilku polskich miastach. Do konkursowego gadżetu dołączona została nieszablonowa instrukcja obsługi.

Laureatkom gratulujemy!

opracowanie p. Renata Parol-Paszko