2020-2021Św 20-21

Dzień Chłopaka w świetlicy

Dzisiaj obchodziliśmy w świetlicy Dzień Chłopaka.
W świetlicy 112a nasi mali panowie próbowali swoich sił w różnych konkurencjach: rozpoznawali narzędzia za pomocą dotyku, odgadywali nazwy męskich zawodów, sprawdzali swoją wiedzę na temat zasad dobrego zachowania, zaplatali warkocze oraz ćwiczyli celność strzelając do bramki. Jury składające się z dziewczyn wybrało Super Chłopaka 2020 Roku – został nim Krzyś z II B. Wszyscy chłopcy otrzymali drobne prezenty w postaci zestawu sztucznych wąsów. Zajęcia przygotowały: Małgorzata Paprota i Anna Wasilak.

Dzień Chłopaka w świetlicy 10A rozpoczął się od różnych konkursów sprawnościowych. Aby zdobyć tytuły mistrzowskie trzeba było pokonać slalom z przeszkodami, ułożyć puzzle samochodowe na czas, znać wiele dyscyplin sportowych , wykazać się umiejętnością tańca, znaków drogowych oraz wykonać piękną laurkę z kwiatami. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach otrzymali tytuły: Mistrza Sportu, Mistrza Tańca, Mistrza Uprzejmości i Mistrza Kierownicy. Na zakończenie Mistrzowie otrzymali “puchary” a wszyscy chłopcy – słodkości. Zajęcia przygotowały: Teresa Janowska. Edyta Borek, Bożena Kozaczuk i Monika Lipska-Kowal.

W świetlicy 11A dziewczynki stanęły na wysokości zadania i ułożyły samodzielnie życzenia dla kolegów. Dzieci miały okazję zaprezentowania swojej wiedzy i umiejętności w licznych konkursach i zabawach. Wybieraliśmy Mistrza kierownicy, Piłkarza świetlicy oraz Mistrza w rzutach do tarczy. Był też slalom z piłką, rzuty woreczkami i skoki w dużych workach. Chłopcy świetnie  poradzili sobie także w takich konkurencjach jak Super kucharz i Mistrz zagadek. Świętowanie zakończyliśmy życzeniami dla wszystkich chłopców oraz drobnymi upominkami. Dzień chłopaka przygotowali wychowawcy: Aneta Gontarz, Agnieszka Gawłowska, Dorota Matacz, Małgorzata Mazurek oraz Tomasz Kalinowski.