2020-2021K 20-21kl. 7kl. 8

Lubelski Konkurs Samorządowy

Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w  Lubelskim Konkursie Samorządowym – 30 lat samorządności.

Uczniowie klas 7 i 8 – to konkurs dla Was!

Lubelska Liga Gier Miejskich zaprasza do zawodów, w których wykażecie się wiedzą o tym czym są samorządy, jakie są ich cele i zadania. Zgłoszenia przyjmowane są w bibliotece szkolnej do dnia 7 października 2020 r.

Pierwszy etap (szkolny) odbędzie się dnia 16 października 2020 r. i będzie miał formę  pisemnego testu z wyborem jednokrotnym – szczegóły zostaną podane w terminie późniejszym.  Dwie osoby, z najlepszymi wynikami awansują do rundy międzyszkolnej, która będzie obejmowała część pisemną i ustną. Poszerz swoją wiedzę – przyda ci się na WOS.

Zakres materiału:

1. Historia 30 lat samorządności w Polsce.
  2. Lokalni samorządowcy.
  3. Kompetencje samorządu.
  4. Hierarchia stanowisk w samorządzie.
  5. Młodzieżowa Rada Miasta Lublin.

(Odnośniki do tego tematu znajdziecie np. w naszych bibliotecznych materiałach Narodowa lekcja o Samorządzie Terytorialnym.)

1. Historia Lubelskiej Rady Miasta
  2. Ordynacja wyborcza w Lublinie.
  3. Rady dzielnic.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

oprac. Ewa Ziembowicz