Wielkie Święto Programowania za nami

Przez ostatni tydzień uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w VIII Edycji Europejskiego Tygodnia KodowaniaEU Code Week.

EU Code Week to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Polska jest jednym z jej liderów. Akcja co roku organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. Zagadnienie nauki programowania z roku na rok przybiera na sile ze względu na rosnące potrzeby rynku pracy i walory edukacyjne, takie jak rozwój umiejętności analitycznego i logicznego myślenia. To świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką.

W naszej szkole zamiast tradycyjnych lekcji informatyki, czas ten przeznaczony został wyłącznie na zajęcia związane z kodowaniem i robotyką. Uczniowie programowali z wykorzystaniem Minecraft, języków programowania C++, Java Script, tworzyli gry w Scratch, kodowali z Photonami.

Odbyły się dwa konkursy QR Code oraz Kahoot. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Wciąż zachęcamy do udziału w trwającym konkursie “Moje miasto Lublin w Minecraft”.

Nauczyciele informatyki

Wyniki konkursu Kahoot: