2020-2021kl. 7

Escape Room “Laboratorium Szalonego Naukowca”

Dnia 2 grudnia 2020r. nauczycielki chemii i fizyki, p. Agnieszka Mełgieś – Kępa i p. Sylwia Meronk – Pycek zorganizowały zdalny konkurs dla uczniów klas siódmych “Laboratorium Szalonego Naukowca”.

Konkurs w formie escape room, polegał na rozwiązywaniu kolejnych zagadek z chemii i fizyki, co otwierało drzwi do ucieczki z laboratorium. Celem konkursu było rozwijanie u uczniów kompetencji proinnowacyjnych oraz pokazanie korelacji pomiędzy przedmiotami przyrodniczymi, a także popularyzowanie wykorzystywania w edukacji technologii IT. Konkurs został w całości przygotowany i przeprowadzony z wykorzystaniem platformy Office 365. Uczniowie pracowali w trzyosobowych zespołach rozwiązując interdyscyplinarne zadania z chemii i fizyki.

Nagrodzone zostały cztery najlepsze zespoły, którym najszybciej udało się rozwiązać poprawnie konkursowe zadania.

1 miejsce: Paweł Getka, Karol Gierada, Aleksander Olszewski – klasa 7G
2 miejsce: Jakub Dacko, Wiktor Fus, Szymon Kisała – klasa 7D
3 miejsce ex aequo: Karol Poszepczyński, Piotr Rafalski, Adam Waciński – 7D oraz Eryk Filipiak, Bartosz Pietrak, Kacper Nawrocki 7I

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!