2020-2021B 20-21

Biblioteka w gościnnych progach 7G

Przedpołudniowe spotkania są bardzo miłe i chętnie z nich korzystamy. 25 listopada jedna z nauczycielek bibliotekarek z radością przyjęła zaproszenia p. Joanny Wysockiej oraz uczniów klasy 7G. Nareszcie można było się zobaczyć i porozmawiać. Tematów było bardzo dużo. Przede wszystkim uczniom przypomniano jak można wypożyczać książki podczas pracy zdalnej.

Pani Bibliotekarka odniosła się też do badań przedstawionych w artykule „Czytanie książek w czasie pandemii”, który w prosty i niezwykle konkretny i sugestywny sposób przedstawia korzyści płynące z czytania. klubjagiellonski.pl/czytanie-ksiazek-w-czasach-pandemii/

Następnie zaproponowała i poleciła różne typy książek, które warto czytać dla przyjemności i przyznała się, której lektury szkolnej nie lubi. 😉 Opowiedziała o tym, co sama czyta w czasie wolnym i wreszcie zaprosiła także do wzięcia udziału w wyzwaniu czytelniczym 6/60 – 6 stron dziennie przez 60 dni. https://fundacjaedico.pl/

Krótka dyskusja pojawiła się także wokół tematu pomysłów do Budżetu Uczniowskiego. Wkrótce ta akcja będzie propagowana szerzej.

Uczniowie zostali też zaproszeni do zainteresowania się i włączenia w działania w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023, którą – mamy nadzieję – uda się zostać właśnie Lublinowi.

Czas upłynął nie wiadomo kiedy i żal było się rozstawać. Umówiliśmy się zatem, że spotkamy się znów za jakiś czas, a póki co będziemy się kontaktować poprzez maila biblioteka@sp51.lublin.eu lub dziennik elektroniczny.

Oprac. p. Ewa Ziembowicz