2020-2021B 20-21

52 Book Challenge PL 2021

Razem znaczy więcej! – 52bookchallengepl – podsumowanie akcji za rok 2020 i zaproszenie do edycji 2021

Kiedy w styczniu 2020 roku rozpoczęliśmy akcję zakładaliśmy stały i swobodny dostęp do biblioteki szkolnej. Wspólne zapełnianie list szło nam zatem całkiem nieźle.
Do wiosny mieliśmy ich już 8 . Pandemia zweryfikowała nasze plany. Nie poddaliśmy się jednak i akcja została przeniesiona do Internetu.

Za pomocą formularza dzieliliśmy się tytułami przeczytanych książek. W ten sposób powstały jeszcze 4 listy.
Zatem udało nam się razem zapełnić 12 list po 52 książki, czyli 660 wpisów.

Na pewno przeczytaliśmy o wiele więcej, tylko nie każdy się wpisał. To, co jest świetne, to fakt, że brali w niej udział i uczniowie i nauczyciele i rodzice.
Czasem całe klasy, a nawet poszczególni uczniowie oddawali swoją listę po zapełnieniu.
Wspólne czytanie, wymiana inspiracji czytelniczych i w ogóle poczucie, że robimy coś razem jest super.

Dlatego w 2021 r. proponujemy przystąpienie do tej akcji kolejny raz.

Wpisów można dokonywać za pośrednictwem formularza zamieszczonego poniżej.
Ile list zapełnimy w roku 2021?
Spróbujemy pobić nasz rekord? Czas start!
W końcu, jak mówiła Wisława Szymborska – „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”!
Formularz akcji 52 Book Challenge PL 2021 – wpisz się!

opr. E. Ziembowicz