2020-2021kl. 7kl. 8

Odpowiedzialność prawna i karna nieletnich – profilaktyka

W naszej szkole zakończył się dzisiaj cykl 14 spotkań profilaktycznych o odpowiedzialności karnej nieletnich. W dniach od 2 do 15 lutego br. uczniowie klas 7 i 8 brali udział w pogadankach online z aspirantem sztabowym p. Arturem Tomaszewskim, dzielnicowym Komisariatu Policji 7 w Lublinie.

Głównym celem spotkań było zapoznanie młodzieży z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o postępowaniu w sprawach nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Dzięki przeprowadzonym spotkaniom uczniowie mieli możliwość zapoznania się z przepisami ogólnymi w/w ustawy oraz zasadami stosowania środków wychowawczych i poprawczych, wobec nieletnich.

opracowanie: p. B. Czykalska, p. P. Wysocka, p. M. Zwierzyńska, p. M. Fatyga

Patrycja Wysocka