2020-2021Św 20-21

Święto jabłka w świetlicy

W poniedziałek 28 września w świetlicy  11A wszyscy przyłączyliśmy się do obchodów Światowego Dnia Jabłka. Celem zajęć była promocja zdrowego stylu życia i odżywiania. Podczas tego święta na dzieci czekało wiele atrakcji. Świętowanie rozpoczęliśmy od bliższego poznania jabłka. Dzieci wysłuchały wielu ciekawostek na temat właściwości zdrowotnych tego smacznego owocu. Następnie na dzieci czekały liczne konkursy, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Nasi uczniowie mogli popisać się sprytnym wyszukiwaniem ukrytych jabłek w sali czy zjedzeniem jabłka zawieszonego na sznurku bez użycia rąk. Odbyły się również wyścigi rzędów z jabłkiem w roli głównej. Reprezentanci klas mogli także wykazać się w szybkim układaniu jabłkowych puzzli. Zabawa była wspaniała. Nie zabrakło śmiechu i głośnego dopingowania uczestników konkursów. Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci otrzymały zdrowy owocowy poczęstunek. Organizatorami były panie: Aneta Gontarz, Agnieszka Gawłowska i Dorota Matacz.

Opracowanie: Aneta Gontarz