Szkolny telefon zaufania

Już prawie od roku funkcjonujemy w nietypowy i nienaturalny sposób: wymuszona izolacja społeczna, edukacja zdalna, podwyższony poziom lęku o zdrowie, życie swoje i najbliższych, ograniczenie spotkań z rodzina i rówieśnikami.
Spędzanie większości czasu w samotności lub w wirtualnych relacjach powoduje poczucie osamotnienia, przygnębienia, bezsensu.
W takiej sytuacji może pojawić się potrzeba rozmowy z osobą, która pomoże przezwyciężyć kryzys.
W związku z tym uruchamiamy “Szkolny telefon zaufania” dla Uczniów i Rodziców.

Jeśli:

• chcesz porozmawiać o trudnościach
  • potrzebujesz porady, wsparcia

Napisz sms na numer telefonu 667 665 118 o treści np. “Chcę pogadać”
Możesz wysłać w sms dogodny dla Ciebie dzień i/lub godziny.
Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe, porozmawiamy, może się spotkamy…
Problemy są wyzwaniem, mobilizują do wysiłku by z nimi się uporać. Czasami w tym trudzie potrzebna jest pomoc. Chętnie razem, wspólnie z Wami przejdziemy przez trudny czas.

Serdecznie pozdrawiamy wszystkich uczniów, zapraszamy do kontaktu poprzez “Szkolny telefon zaufania”

Psycholog Anna Wiącek
Pedagog Beata Witkowska-Strug