Bliżej środowiska naturalnego!

W naszej szkole prowadzimy różne działania edukacyjno-ekologiczne.
Zwracamy uwagę na potrzeby środowiska i chcemy być bliżej przyrody. Staramy się nie szkodzić, a może nawet pomagać!

W tym celu podjęliśmy wyzwania proekologiczne:

• Najpierw jerzyki, które mają już u nas swoje miejsce. Od strony wąwozu na zewnętrznej ścianie sali gimnastycznej zawieszone zostały dla nich domki. Jerzyki przylatują do Polski na pięć miesięcy i wychowują tu swoje młode. W ciągu doby taki ptak może zjeść nawet 20 000 owadów, w tym bardzo wiele dokuczliwych dla człowieka komarów oraz meszek.
  • Czas na pszczoły i inne zapylacze. To z myślą o nich powstała kwietna łąka, która już niebawem zachwyci swoimi kolorami. W pobliżu zostaną ustawione domki dla owadów pożytecznych, tj. murarek ogrodowych, kuzynek pszczół miodnych. Podobnie jak one są bardzo aktywnymi i efektywnymi zapylaczami wielu kwiatów ogrodowych. Ponadto nie są agresywne wobec ludzi.

A może pobawisz się w odszukanie tych budowli? Zapraszamy!

Opracowanie: Beata Czykalska

Krzysztof Mackiewicz