2020-2021B 20-21

Tydzień Bezpiecznego Internetu – podsumowanie działań.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, który w tym roku przypadł na dzień 9 lutego, jednak nasze działania zostały zaplanowane na cały tydzień i odbyły się ze względu na okoliczności głównie zdalnie.

Wychowawcy oraz nauczyciele informatyki przeprowadzili w klasach I – VII zajęcia dotyczące bezpieczeństwa w sieci, netykiety oraz cyberprzemocy.

Klasy ósme uczestniczyły w zajęciach dotyczących fake newsów oraz manipulacji w mediach przeprowadzonych przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej im. KEN w Lublinie p. metodyk  Joannę Tarasiewicz oraz p. Macieja Sztorca.

Zaproponowano  także uczniom  rozwiązanie quizów: dla klas I – III „Czy znasz zasady bezpieczeństwa w sieci ?”  oraz dla klas IV – VIII „ Zasady bezpieczeństwa w sieci. Znasz je?”.
Spośród osób, które uzyskały maksymalną liczbę punktów wylosowano drobne upominki:

Klasy I – III

• Alex Samberger, kl. 1 e