2020-2021Św 20-21

Turniej wiedzy o zdrowiu

Dnia 18 marca w świetlicy szkolnej odbył się konkurs wiedzy na temat zdrowego stylu życia. Konkurs ten miał na celu kształtowanie postaw prozdrowotnych, nabywania zdrowych przyzwyczajeń i nawyków żywieniowych oraz podsumowanie zdobytej wiedzy. W konkursie wzięły udział trzyosobowe drużyny z każdej klasy.

Konkurs polegał na rozwiązywaniu zagadek, układaniu rozsypanek wyrazowych dotyczących zdrowego odżywiania, zabawie w “owocowe kalambury” oraz odgadywaniu po dotyku przyborów do higieny i poznawaniu po smaku owoców i warzyw.

Uczniowie bawili się wspaniale i wykazali się doskonałą wiedzą na temat zdrowego stylu życia. Turniej zakończył się wspólnym odśpiewaniem piosenek o zdrowiu. Konkurs wygrała klasa Ia.

Gratulujemy.

Opracowanie Aneta Gontarz