Już 22 marca DNT w SP51

W poniedziałek, 22 marca 2021 roku odbędzie się Dzień Nowych Technologii w Edukacji. To inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki, której celem jest popularyzowanie technologii informacyjno-komunikacyjnych wykorzystywanych w pracy z uczniami w szkole i poza nią.

Lista działań zaplanowanych na Dzień Nowych Technologii w SP51:

Klasy I-III:

1. Realizacja szkolnego projektu edukacyjnego „Wiosna, ach to Ty…”, z wykorzystaniem środków i metod pracy na odległość.
  2. Zajęcia z programowania (zabawa z Photonami).
  3. Zajęcia grafiki komputerowej nt. „Wiosna, ach to Ty…”
  4. Zabawy ruchowe na przerwach z wykorzystaniem aplikacji Teams.

Klasy VI-VIII:

1. Escape Room w aplikacji Teams (uczniowie pracują w wirtualnych pokojach, każde rozwiązane zadanie otwiera kolejne).
  2. Padlety do zapisywania informacji podczas lekcji online.
  3. Minecraft – nauka programowania przez zabawę – jak za pomocą MakeCode, MCreatora i Pythona zmienić świat gry i tworzyć mody?
  4. Kahoot online podczas przerw międzylekcyjnych.
  5. Rozszerzona rzeczywistość z Google 3D na lekcjach informatyki.
  6. Mini kurs programowania Java – najpopularniejszy język programowania ze studentem Politechniki Wrocławskiej.

Nauczyciele:

1. „Spotkanie przy kawie on-line” na długiej przerwie 😉

Zapraszamy uczniów i nauczycieli do aktywnego włączenia się do działań.

Marcin Stec