Światowy Tydzień Pieniądza

W dniach 22-28 marca 2021 roku odbyła się coroczna, międzynarodowa kampania informacyjna Global Money Week (GMW) – Światowy Tydzień Pieniądza.

Uczniowie klasy 7a wraz z nauczycielem matematyki, p. Wojciechem Niećko, wzięli udział w cyklu 6 webinariów o tematyce finansowej przygotowanych przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego:

1. Zrozumieć działalność banku i operacje bankowe.
2. Skąd się biorą pieniądze w banku?
3. Ryzyko kursowe.
4. Cyberoszuści atakują – jak nie dać się okraść w Internecie?
5. Rynek finansowy, usługi finansowe, bank i jego rola w gospodarce.
6. System gwarantowania depozytów.

Kampania GMW inspiruje dzieci i młodzież z całego świata do zdobywania wiedzy oraz umiejętności niezbędnych do osiągnięcia samodzielności finansowej w dorosłym życiu, sprzyja kształtowaniu przedsiębiorczych postaw, przygotowuje młode pokolenie do roli świadomych pod względem ekonomicznym obywateli, a tym samym walczy z wykluczeniem finansowym i biedą.

opracowanie: Wojciech Niećko

Wojciech Niećko