2020-2021kl. 1-2-3kl. integracyjne

Dzień Europy

Maj to miesiąc, który rozpoczynamy nie tylko wiosennie, ale i bardzo patriotycznie. Podejmujemy tematykę świąt narodowych, przypominamy sobie symbole Polski.

Jesteśmy nie tylko Polakami, ale także Europejczykami. Z okazji Dnia Europy, w klasie 2a przeprowadziliśmy szereg zajęć związanych z przybliżeniem innych narodowości.

Uczniowie pogłębili wiedzę na temat położenia Europy, państw leżących na tym kontynencie. Najciekawszym zagadnieniem było członkostwo Polski w Unii Europejskiej. Uczniowie poznali symbole związku państw: flagę i jej symbolikę, a także hymn „Odę do radości”. Przybliżyliśmy sobie informacje o Europejczykach – mówiliśmy o charakterystycznych rzeczach państw, wykonaliśmy flagi oraz dokonaliśmy obliczeń w walucie jaką jest euro.

Nasi uczniowie czują się Polakami, Europejczykami. Z każdymi takimi zajęciami poszerzają wiedzę na temat kultury innych krajów, ale także są zachęcani do integracji z innymi.

Opracowanie: Dorota Guzal

Agnieszka Dębiak