2022-2023Św 22-23

Misja pisanka

Nikt nie wyobraża sobie Wielkanocy bez pisanek. Jajko jako symbol nowego życia, ale też pomysł na dobrą zabawę obecny jest w różnych kulturach.

27 marca 2023 roku uczniowie w świetlicy mieli do wypełnienia ważną, omal niemożliwą do wypełnienia misję „Mission impossible – misję pisanka”. Słodkie jajka Zając Wielkanocny ukrył na terenie szkoły. W liście, który zostawił wyznaczył kilka zadań, które uczniowie musieli wykonać aby otrzymać swoje niespodzianki. Dzieci rozwiązywały zagadki, rebusy, układały puzzle z wytłaczanek po jajkach oraz wyklejały watą sylwetę baranka na czas.

Nasi „tajni agenci” wykazali się dużą wiedzą na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych rozwiązując quiz Wordwall. Zajęcia te udowodniły, że dzieci potrafią ze sobą zarówno współpracować jak i zdrowo rywalizować.

Podchody po szkole okazały się świetną zabawą, którą postaramy się kontynuować.
Za udział w nich dziękujemy wszystkim uczestnikom i Gościom.

Opracowanie: Edyta Borek i Monika Lipska-Kowal