2021-2022kl. 1-2-3

BohaterON w naszej szkole

BohaterON w naszej szkole – projekt, który uczy, budzi kreatywność, bawi i wzrusza.

Już po raz drugi nasza szkoła wzięła udział w pięknej i wartościowej akcji.  „BohaterON – włącz historię!”,
to akcja, która ma na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im symbolicznych kartek z życzeniami.

Projekt ma „edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną”.

Uczniowie klasy 1a i 1g zapoznali się z naszą historią poprzez projekcję przedstawienia kukiełkowego
pt. „Niebajka o Powstaniu Warszawskim”.

Sztuka w prosty sposób wyjaśniła dzieciom, czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Uczniowie klasy 1g własnoręcznie wykonywali kartki dla Powstańców, rozwijając przy tym swoją kreatywność i pomysłowość.

Opracowanie: Monika Mazur-Chłopaś

Agnieszka Dębiak